Z życia przedszkola 2012/2013

_________________________________________________________________________________

Pożegnanie przedszkola

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego odbyło się 27 czerwca o godzinie 13:00. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice. Po powitaniu wszystkich zaproszonych gości, przez panią dyrektor – mgr Agatę Rak, rozpoczął się program przygotowany przez starszaki. Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów ukończenia poszczególnych oddziałów przedszkolnych. Sześciolatkom życzymy samych sukcesów w szkole, natomiast wszystkim dzieciom i ich rodzicom spokojnych i udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Galeria zdjęć

Ewelina Pysz

_________________________________________________________________________________

 

Lato w przedszkolu

 

I nadeszła długo oczekiwana przez wszystkich Pani Lato, jednak tym razem wyglądała dziwnie i dzieci na jej widok robiły wielkie oczy. Wyglądała dziwnie tak jak dziwna jest pogoda w ostatnich tygodniach. Zadaniem każdej grupy odwiedzonej przez Panią Lato, było logiczne myślenie i mądre kojarzenie- co i dlaczego nie pasuje do lata?, co powoduje zły ubiór? i prawidłowe nazywanie przedmiotów oraz z jakiej innej pory roku dany przedmiot pochodzi.

Wbrew pozorom nadejście lata nie było proste do wytłumaczenia, ale na pewno spotkanie było ciekawe i pozwoliło utrwalić wiadomości dzieci. Galeria zdjęć

Anna Gwóźdź

_________________________________________________________________________________

Znawca tradycji

Koniec roku szkolnego to nie tylko czas porządkowania sal i rozmów nt. wakacji. To również czas na podsumowywanie wiadomości. W związku z tym w przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o tradycjach i zwyczajach świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Uczestnicy konkursu wykazali się również wiedzą nt. naszego regionu i miejscowości.

Dzieci losowały pytania, na które udzielały odpowiedzi. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali 1 pkt. w formie sylwety lizaka lub cukierka.

ZWYCIĘSCY:

1 miejsce  Kacper Wojciech z gr. 0A

2 miejsce Oktawian Czyrpak z gr.0A

3 miejsce Maria Litwinek z gr. 0C

Dzieci te otrzymały dyplomy oraz piernikowe ordery ”Znawca tradycji”. Pozostałe dzieci otrzymały również dyplomy i nagrody pocieszenia w formie cukierków ufundowanych przez spółdzielnię „Pokój” z Bielska-Białej, za co serdecznie dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zdobytej wiedzy!! Galeria zdjęć

Anna Gwóźdź

Edyta Zemanek

_________________________________________________________________________________

Nasze legendy

Dzieci ze starszych grup przedszkolnych odwiedziły pobliskie muzeum w celu wysłuchania legend związanych z ich rodzinną miejscowością, jaką jest Bestwina. Przedszkolaki nie tylko mogły wysłuchać, ale także zobaczyć bohaterów legend, ponieważ Pan Wojtyła przebierał się w różne postacie. Dzieci także brały czynny udział w opowiadaniu legend, jako bohaterowie, a także sami je opowiadali. Przedszkolaki uważnie słuchały i zadawały mnóstwo pytań, aby wiedzieć na temat swojej miejscowości jak najwięcej. Galeria zdjęć

Anna Syk

_________________________________________________________________________________

Motocykliści

12.06.13 dla dzieci z przedszkola zaprezentowała się grupa motocyklistów, która podzieliła się swoją pasją jaką jest jazda na motorze. Jeden z rodziców opowiedział dzieciom o swoim zamiłowaniu już od dzieciństwa oraz mocno podkreślił bezpieczna jazdę na tych pojazdach. Każde dziecko miało okazję usiąść na wybranym motorze, przymierzyć kask oraz oglądnąć jego strój i porozmawiać z motocyklistą.

Dzieci z przedszkola podziękowały wręczając ceramicznego słonika, który ma przynieść szczęście. Przedszkolaki, również otrzymały od Panów słodki poczęstunek. Dziękujemy. Galeria zdjęć

 Mariola Zyzańska

 

_________________________________________________________________________________

Ważny dzień

W przedszkolu każdy dzień może być fajny, każdego dnia dzieją się ciekawe rzeczy. Dzieci bawią się, doświadczają, obserwują, eksperymentują – a wszystko to jest nauką przez zabawę. Jest jednak taki dzień w roku, kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość, by czuły się wyjątkowe, bo jaki byłby świat bez dzieci….?

Oprócz prezentów, niespodzianek w naszym przedszkolu grupa młodszych średniaków stworzyła pięknie, barwne kwiatuszkowe portrety dziecięce, które zdobią nasz holl. Inne zaś grupy wykonały prace plastyczne i panie przeprowadziły ciekawe zajęcia o dzieciach z innych krajów świata (jak mieszkają, w co się bawią, jak żyją i jak wyglądają.)

Pomysłów na ten dzień jest wiele, bo kierujemy się zasadą, że  każde dziecko z natury jest wyjątkowe a ponadto nadaje sens życia człowiekowi. Galeria zdjęć

Anna Gwóźdź

_________________________________________________________________________________

 

Dzień Dziecka

 

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbyły się 29 maja. Już od rana każdy przedszkolak nie mógł się doczekać  atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców. Na dzieci czekał duży zamek dmuchany - zjeżdżalnia, zamek z piłeczkami i trampolina. Dzieci świetnie się bawiły, co widać było po radosnych uśmiechach na twarzach. Na koniec imprezy wszyscy udali się do swoich sal, żeby w końcu odpocząć, a także zjeść przygotowane dla nich słodkości. Cieszymy się, że impreza się udała, pogoda dopisała, a co najważniejsze – dzieci były zachwycone. To, jak wspaniale się wszyscy bawili z nami, ilustrują pamiątkowe zdjęcia.  Galeria zdjęć

Katarzyna Przewoźnik

_________________________________________________________________________________

Hokus Pokus

  Do przedszkola z okazji Dnia Dziecka zawitał iluzjonista. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na czary w wykonaniu Pana Wiesława Jaśkowskiego-Havis. Dzieci zostały powitane wierszem Jana Brzechwy „Kłamczucha”, a zaraz po nim zaczęły się czary. Chusteczki zaczęły zamieniać się w banknoty, płyty zmieniały kolor, a karty do gry zaczęły się zmniejszać.  Był także cylinder, odwieczny znak iluzjonistów, z którego wyciągana apaszka nie miała końca. W czarach pomagały dzieci, biorąc w nich udział, a także nauczycielki. Podczas czarowania najważniejsze znaczenie miało użycie magicznych słów „Simsalabim”, które było wykrzykiwane przez małych pomocników. Dzieci były zachwycone i wcale nie miały ochoty kończyć czarów. Przedszkolaki podziękowały za występ gromkimi brawami! Zobaczcie Państwo sami.

Anna Syk

_________________________________________________________________________________

  Podziękowanie

  Czas przedstawień wiąże się z poszukiwaniem przebrań dla dzieci. Nauczycielki starają się, aby wszystko wyglądało perfekcyjnie. Niestety nie raz w przedszkolnej garderobie nie znajdujemy wszystkiego, co jest nam potrzebne. Wtedy do pomocy włączają się rodzice i dziadkowie naszych wychowanków. I właśnie w tym miejscu, chciałybyśmy bardzo podziękować Pani Danucie Walus, dzięki której w naszej garderobie pojawiły takie stroje jak: pająk, mucha, biedronka i komar. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i poświęcony czas na uszycie pięknych przebrań dla dzieci, dzięki którym wyglądały prześlicznie. A oto powstałe dzieła!

Anna Syk

Anna Gwóźdź

_________________________________________________________________________________

 

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

Wszystkie przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na uroczyste obchody Dnia Mamy i Taty. Wszyscy goście z dumą oglądali ,jak ich pociechy prezentowały swoje umiejętności na scenie. Dzieci walczyły ze stresem i tremą, by jak najlepiej zaprezentować się przed ukochanymi rodzicami. Niejednemu rodzicowi poleciały łzy wzruszenia, gdyż występ każdego dziecka zapierał dech w piersiach. Każda grupa zaprezentowała program artystyczny, były wiersze, piosenki, tańce….Po tak cudnych występach na twarzach rodziców można było zauważyć wzruszenie oraz wielką dumę ze swoich pociech. Każde dziecko przygotowało dla swoich rodziców własnoręcznie wykonany upominek. Po części artystycznej był czas na poczęstunek. Tych cudownych chwil nie zapomni nikt. Galeria zdjęć

Katarzyna Przewoźnik

_________________________________________________________________________________

 

Przedszkolaki z Bestwiny dla Stowarzyszenia „RAZEM”

 

Społeczeństwo powoli otwiera się na osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które żyją i funkcjonują wśród nas na co dzień, mimo że wciąż słychać w mediach o dyskryminacji ich praw. Przykładem tych społecznych dążeń było zorganizowanie 19 maja bieżącego roku XI Majówki pod hasłem przewodnim „Rozwijamy skrzydła” na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego w Bestwinie przy ul. Gen. Sikorskiego. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "RAZEM".

W przedsięwzięciu tym wzięli udział podopieczni Stowarzyszenia „RAZEM”, którzy zaprezentowali swój program artystyczny oraz prace fotograficzne i plastyczne gościom, wśród których znaleźli się rodzice podopiecznych wyżej wymienionego stowarzyszenia oraz przedstawiciele władz: Burmistrz Czechowic – Dziedzic Marian Błachut, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Bogusław Stolarczyk, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński.

Spotkanie to umożliwiło również zetknięcie się dzieci 4-5 letnich z przedszkola w Bestwinie i ich rodziców z osobami z niepełnoprawnością intelektualną. Przedszkolaki w ramach XI Majówki uświetniły spotkanie występem artystycznym pod opieką wychowawcy. Przedstawienie nawiązywało do zbliżających się Dni Matki i Ojca. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały, grały na instrumentach oraz zaprezentowali tańce ludowe. Występ średniaków uwieńczyły gromkie oklaski oraz nie zabrakło łez wzruszenia rodziców przedszkolaków i opiekunów podopiecznych Stowarzyszenia „RAZEM”. Galeria zdjęć

                                                                                                            mgr Mariola Zyzańska

_________________________________________________________________________________

 

Przedstawienie "Regsio"

 

Przedstawienie pod nietypowym tytułem "Regsio" to bajkowa historia o przyjaźni pomiędzy mieszkańcami podwórka: psem, kotem i kurą, którzy wspólnie przeciwstawiają się przebiegłemu i fałszywemu lisowi. Aktorzy grupy teatralnej Duet z Krakowa zaprosili dzieci do udziału w większości scen. Dzieci wspólnie z bohaterami bajki bawiły niemowlę, łowiły ryby, pływały w jeziorze czy grały w piłkę. Przedszkolaki dziękują serdecznie pracownikom Gminnej Biblioteki w Bestwinie za tak ciekawy i pełen humoru spektakl.

    

Ewelina Pysz

_________________________________________________________________________________

 

Turniej Artystyczny Gminy Bestwina

 

8 maja zakończył się już kolejny Turniej Artystyczny organizowany przez Panią Dorotę Międzybrodzką i Katarzynę Przewoźnik. „Polska mój kraj, mój dom, moja rodzina” – to hasło przewodnie tegorocznego turnieju plastycznego i recytatorskiego. W konkursach wzięły udział dzieci z przedszkola w Kaniowie, Janowicach i Bestwinie.

Jak co roku w Jury konkursu recytatorskiego zasiadły Pani Maria Kłoda oraz Pani Oliwia Sobiska, natomiast w konkursie plastycznym pracę oceniały Pani Anna Rezik i Pani Bożena Fajferek. Serdecznie dziękujemy.

Wybór laureatów w obu konkursach był bardzo trudny. Wszystkie prace plastyczne były przepiękne. Dzieci również wspaniale recytowały wiersze. Każde dziecko dostało nagrodę. Serdecznie gratulujemy! Galeria zdjęć

Katarzyna Przewoźnik

_________________________________________________________________________________

Przedszkolaki w teatrze Banialuka, na spektaklu: Jaś i Małgosia

 

10 maja wszystkie przedszkolaki odwiedziły Teatr Lalek Banialuka w Bielsku – Białej. Oglądnęły przepiękny spektakl pt.: Jaś i Małgosia – Jan Brzechwa.

Jaś i Małgosia to pogodna, pełna humoru opowiastka o parze niesfornych, wiecznie skłóconych dzieciaków, które dzięki przemyślnemu podstępowi rodziców stają się zgodnym rodzeństwem. Siłą spektaklu jest pełna paradoksalnego humoru przytulankowo - piernikowa scenografia. Wszystkim dzieciom spektakl bardzo się podobał.

Katarzyna Przewoźnik

_________________________________________________________________________________

Być jak strażak

  4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji przedszkolaki postanowiły odwiedzić OSP w Bestwinie, aby przyjrzeć się bliżej pracy strażaków. Dzieci mogły posłuchać o patronie straży, obejrzeć z bliska sprzęt, który pomaga strażakom w ich pracy, nawet przymierzyć kask strażacki. Największą atrakcją było robienie tęczy, a także przejazd wozem strażackim na sygnale. Na koniec strażacy dostali od dzieci laurkę w podziękowaniu za poświęcony czas i trud ich pracy. Wszystko uchwycił nasz aparat, dlatego zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Anna Syk.

_________________________________________________________________________________

Słoneczne dni nastały

Z okazji przyjścia wiosny, każdy z nas jest radosny. Słonko coraz wyżej świeci, chętne do zabawy z dziećmi. Starszaki tak się ucieszyły, że do wspólnej zabawy słonko zaprosiły. Tańcem i piosenką obwieściły wszystkim, że słoneczne dni już przyszły.

Galeria zdjęć

Katarzyna Przewoźnik

_________________________________________________________________________________

Finał XIII Przeglądu Pieśni Patriotycznej

27 kwietnia 2013 roku dzieci z grupy starszaków  wzięły udział w uroczystej gali, która odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Bielsku – Białej.

Podczas uroczystości Prezes DIAK Pan Andrzej  Kamieński i Poseł na Sejm RP Pan Stanisław Szwed wręczyli  dzieciom puchar i list gratulacyjny za zajęcie III miejsca w diecezjalnym finale XIII Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papierek. Gratulujemy!

Galeria zdjęć

Dorota Międzybrodzka

_________________________________________________________________________________

Wizyta lokalnej grupy rybackiej

30 kwietnia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina wraz z miłośnikiem przyrody Panem Rafałem Nikiel odwiedzili nasze przedszkole. Był również Pan Artur Beniowski- wójt Gminy Bestwina, który dla wszystkich dzieci miał słodki upominek. Pan Rafał zapoznał dzieci z gatunkami fauny i flory występujących na obszarze Bielskiej Krainy. Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się żywe zwierzątka, w tym rybki oraz rak. Podczas spotkania przeprowadzony został także konkurs plastyczny, którego celem było narysowanie najpiękniejszej rybki z Bielskiej Krainy. Dzieci otrzymały nagrody, z których będą mogły korzystać w przedszkolu.

Galeria zdjęć

Ewelina Pysz

_________________________________________________________________________________

Zabawy z plasteliną

Zabawy z wykorzystaniem plasteliny przynoszą naszym dzieciom dużo radości ale także rozwijają wytrwałość, sprawności manualne oraz wyobraźnię. Kształtują również w dziecku koncentrację uwagi. Dziecko ugniatając plastelinę, często używa obie dłonie, co powoduje współpracę obu półkul mózgowych, dzięki wspólnej pracy obydwu półkul, dziecko rozwija umiejętność łatwiejszego analizowania oraz przetwarzania informacji. Dlatego tak lubimy lepić z plasteliny- sami zobaczcie!

Ewelina Pysz

_________________________________________________________________________________

 

Zajęcia otwarte w grupie maluszków

 

Dnia 24 kwietnia 2013 roku w grupie maluszków odbyły się zajęcia otwarte. Tematem zajęć były zwierzęta z wiejskiego podwórka. Dzieci w formie zabawy zapoznały się z mieszkaniami niektórych zwierząt hodowlanych oraz z pojęciami „na górze” oraz „na dole”. Najmłodsze przedszkolaki wraz z wychowawczynią zaprosiły do wspólnej zabawy swoich rodziców. Zabawa ta polegała na rozpoznawaniu zwierząt hodowlanych i naśladowanie ich odgłosów. Na koniec dzieci wraz z rodzicami pomalowały farbami kurki i koguciki. Galeria zdjęć

Edyta Zemanek

_________________________________________________________________________________

Europejskie przysmaki

Na zakończenie tematyki związanej z Unią Europejską grupa 0A wraz z panią postanowiła przygotować europejskie smakołyki tzw. koreczki. Pamiętając o zasadach zdrowego odżywiania, pierwsze wszyscy umyli ręce, następnie dzieci zostały podzielone na zespoły, w których za zadanie miały wykonać smakołyk charakterystyczny dla danego kraju. Dzieci przygotowały francuskie koreczki, które składały się z winogrona i różnych rodzajów sera, mozzarella, pomidorek koktajlowy i oliwki tworzyły skład włoskich przysmaków, a kabanos, serek żółty i ogórek kiszony królowały w  polskich koreczkach. Na zakończanie zajęć przystąpiliśmy do najmilszej części, czyli konsumowania przyrządzonych smakołyków. Każde z dzieci skosztowało tego, na co miało ochotę i tym samym koreczki znikły w oka mgnieniu. Galeria zdjęć

Ewelina Pysz

_________________________________________________________________________________

 

Zajęcia otwarte u młodszych średniaków

 

18.04.13 w grupie młodszych średniaków odbyły się zajęcia otwarte. Goście - rodzice mieli najlepszą okazję obserwacji pracy indywidualnej i zbiorowej dzieci oraz ich zachowania w grupie rówieśniczej. Była to również możliwość zobaczenia pracy nauczyciela, na co dzień.

Na zajęciach dzieci wykazywały się umiejętnością uważnego słuchania opowiadania o kotku, który mlekiem częstował. Dzieci odpowiadały na pytania rozwijając aktywność językową i swobodnie posługiwały się mową. Pojawiały się próby odpowiadania na pytania całym zdaniem. Wspólnie doszły do wniosku, że picie mleka jest zdrowe, bo zawiera wapń dla mocnych kości i zdrowych zębów.

 Dzieci śpiewając piosenkę pt. "My jesteśmy kotki dwa" potrafiły inscenizować jej treść.

Następnie układając pocięty obrazek na części ćwiczyły analizę i syntezę wzrokową oraz spostrzegawczość. W zabawie ruchowej "Kotek" dzieci ćwiczyły sprawność ruchową oraz naśladowały ruchy i zachowanie kotów. Do ostatnich zadań należało ułożenie sekwencji i zrozumienie polecenia nauczyciela, co po czym następuje. Na koniec dzieci i panie zaprosiły rodziców do ulubionej zabawy "Kaczuszki"- radości było po pachy....Jako niespodziankę dzieci otrzymały kartonik zdrowego mleka do wypicia.

Kolejne zajęcia już za rok - zapraszamy. Galeria zdjęć

 Anna Gwóźdź

_________________________________________________________________________________

Podróż do Wielkiej Brytanii

26.03.2013 r. grupa 0A udała się w nietypową podróż, samolotem, do Wielkiej Brytanii. Na tę wycieczkę zostali zaproszeni też rodzice i panie dyrektor. Dzieci miały bardzo nietypowego przewodnika, ponieważ był nim sam Kubuś Puchatek!  Podczas tej ciekawej podróży dzieci mogły dowiedzieć się m.in. o interesujących miejscach w Anglii, o jedzeniu, które Londyńczycy jedzą na śniadanie, lunch i obiadokolację, jak również mieli możliwość skosztować czekoladek z brytyjskiej fabryki Cadbury World. Uczniowie mieli szereg innych zadań polegających na wykluczaniu, czytaniu globalnym oraz kategoryzacji. Na zakończenie każdy wraz z rodzicem wykonał część „puchatkowych” puzzli, które potem panie wychowawczynie złożyły w całość, a efekt ich pracy cieszył chyba najbardziej samego Kubusia Puchatka. Galeria zdjęć

Ewelina Pysz

_________________________________________________________________________________

Koncert wiosenny

W pierwszych dniach wiosny w naszym przedszkolu nie zabrakło wrażeń i atrakcji. Poza tradycyjnym topieniem Marzanny grupa O „C” przygotowała wiosenne przedstawienie. Zaproszone zostały wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki wysłuchały piosenek o wiośnie, mogły podziwiać tęczowy bal na łące oraz dowiedziały się z krótkiej inscenizacji, jakie zmiany w przyrodzie przynosi wiosna. Dzieci, dzięki pomocy rodziców przebrały się w piękne kolorowe stroje, które mimo szarej aury za oknem przywołały wiosenną pogodę. Publiczności najbardziej jednak podobał się wiersz o ziarenku, które wraz z pierwszymi promieniami słońca budzi się do życia. Przedstawienie zebrało gromkie brawa, a dzieci już na pewno nie zapomną z czym kojarzy się wiosna. Galeria zdjęć

Karolina Lis

_________________________________________________________________________________

Marzanno, Marzanno, zimowa panno- Ciebie żegnamy wiosnę witamy!

Każdy z Nas już nie może się doczekać kiedy biała Zima zabierze ze sobą śnieg, lód i mroźne dni. Mamy nadzieję, że dzieci zaczarowały swoim urokiem Panią Wiosnę i wróci do Nas słońce i niebieskie niebo.

Jak co roku w naszym przedszkolu 21 marca wszystkie przedszkolaki obchodzą Pierwszy Dzień Wiosny. Przy wtórze wiosennych piosenek wszyscy razem wyruszyliśmy barwnym korowodem z Marzanną na czele pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Marzanna została spalona  i utopiona. Dzieci do przedszkola wróciły z gaikami. Już w drodze powrotnej do przedszkola, widać było zwiastuny wiosny – piękne krokusy. Galeria zdjęć

Katarzyna Przewoźnik

_________________________________________________________________________________

Kot w butach

  W piątek w przedszkolu gościliśmy Teatrzyk Smoka Obiboka, który przyjechał do nas z przedstawieniem pt. „Kot w butach”. Dzieci z zachwytem i entuzjazmem oglądały przedstawienie kukiełkowe. W wielkim skupieniu słuchały opowieści, a najbardziej przykuwały ich uwagę pięknie wykonane kukiełki. Na końcu przedszkolaki podziękowały gromkimi brawami. (galeria zdjęć).

Anna Syk.

_________________________________________________________________________________

Pani Wiosna

Do przedszkola zawitała Wiosna w pięknej zielonej sukni w kwiaty i motyle. Odwiedziła każdą sale, aby dzieci mogły ją dokładnie poznać. Pani Wiosna myślała, że zaskoczy dzieci, ale one doskonale wiedziały kim jest i dlaczego przyszła. Wiosna pytała przedszkolaków o znaki w przyrodzie, które zwiastują jej nadejście, opowiadała o sadzeniu kwiatów i warzyw. Każda grupa przygotowała piosenkę dla Wiosny w podziękowaniu za jej przybycie. Były nawet tańce z Panią Wiosną, ale to już mogą Państwo sprawdzić sami…. Galeria zdjęć

Anna Syk

_________________________________________________________________________________

KOSMICI

 W przedszkolu wylądowali kosmici, a dokładnie w sali młodszych średniaków. Dzieci przez cały tydzień uczyły się o kosmosie, poznawały planety i ich nazwy. W Dniu Kosmity same mogły poczuć jak to jest byś ufoludkiem, ponieważ tego dnia przedszkolaki przyszły przebrane za kosmitów. W czasie zajęć dzieci tańczyły do kosmicznej muzyki i wymyślały kosmiczne powitanie. Przedszkolne ufoludki postanowiły odwiedzić swoich kolegów i koleżanki z innych grup, aby opowiedzieć, po co i skąd przybyli. Wszyscy zachwycali się strojami dzieci i pomysłowością rodziców, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy za pomoc. A tu kilka zdjęć z pokojowych odwiedzin kosmitów na naszej planecie Ziemia.

Anna Syk

_________________________________________________________________________________

Zajęcia ceramiczne.

 

  W ostatnich dniach dzieci w przedszkolu miały możliwość uczestniczyć w zajęciach ceramicznych. Przedszkolaki mogły zapoznać się z nowym materiałem plastycznym, jakim była glina garncarska. Przed zajęciami prowadzący opowiadał dzieciom o glinie, jej właściwościach oraz zastosowaniu. Po wprowadzeniu każde dziecko otrzymało wałek, glinę i mogło własnoręcznie wykonać pracę, a jej efekty już niedługo zobaczymy…tym czasem zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Anna Syk.

_________________________________________________________________________________

 

Jesteśmy kucharzami

W tym tygodniu grupa młodszych średniaków zamieniła się w kucharzy. Dzieci przez cały tydzień poznawały pracę kucharza, ale nie tylko…również sami mogli być małymi kucharzami. Razem z wychowawczyniami i niezastąpioną Panią Halinką robiły budyń oraz piekły ciasto. Przedszkolaki uczyły się również układać sztućce i nimi posługiwać. Najlepsze zostało na końcu….degustacja. „Mmmmniammmm jaka pycha” takie słowa padały z ust małych kucharzy, a zadowolenie malowało się na ich twarzach, jak widać na zdjęciach.

Anna Syk.

_________________________________________________________________________________

Bal karnawałowy w przedszkolu

 

Tradycyjnie w karnawale odbywa się w naszym  przedszkolu  bal. W tym roku odbył się w czwartek, 31 stycznia. Zabawę prowadził wodzirej, przy muzyce bliskiej dzieciom. Różnokolorowe stroje, piękne fryzury oraz oryginalne makijaże na twarzy sprawiły, że dzieci wyglądały przepięknie, a niektórych nie można było nawet rozpoznać. Na sali balowej można było spotkać księżniczki, cyganki, wróżki, rycerzy oraz wiele innych postaci z filmów, bajek i baśni. Czas płynął szybko, a śmiechom i tańcom nie było końca. Trudno było zakończyć tak wspaniałą zabawę i pogodzić się z faktem, że kolejna odbędzie się dopiero za rok.

Galeria zdjęć

Katarzyna Przewoźnik

_________________________________________________________________________________

Czy jest coś bardziej przyjemnego niż starość otoczona młodością,

która chce się czegoś nauczyć?”

Cyceron

 

  Ostatnie dni w przedszkolu kojarzyły się ze wspaniałą uroczystością - Dniem Babci i Dziadka. To były niezwykłe dni, nie tylko dla babć i dziadków, ale również dla ich wnucząt. Na uroczystość z tej okazji każda z grup przygotowały piękny program artystyczny. Między innymi były zaprezentowane tańce ludowe, a także można było obejrzeć przedstawienia: „Ballada cygańska”, „Morskie opowieści”, „Anioły w chmurach”, „Młodość Dziadków”. Przedszkolaki przygotowały także wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej dzieci zaprosiły gości na poczęstunek. Następnie obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze i piosenki, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Te dni były pełne uśmiechów, wzruszeń, łez i radości….sami zobaczcie.

                                                                                         Anna Syk

_________________________________________________________________________________

 

Podróż na Antarktydę

  Grupa młodszych średniaków miała zaszczyt gościć na zajęciach Panią dyr. M. Zawiłę. Tematem zajęć był "Eskimos i jego domek". Dzieci  zaśpiewały piosenkę o Eskimosie i ilustrowały ją ruchem. Słuchały ciekawostek z życia Eskimosów na Antarktydzie. Ubierały Eskimosa w kolorowe elementy. W zabawie ruchowej wcielały się w Eskimosa wiedząc już jak zdobywa pokarm, co robi na co dzień, czym się porusza i kto jest jego najlepszym przyjacielem. Następnie dzieci budowały igloo utrwalając przy tym pojęcie - taki sam. Na koniec dzieci robiły to co lubią najbardziej, zabawa ruchowa przy muzyce z użyciem foli bąbelkowej. Uczyły się reakcji na zmianę tępa w muzyce, oraz uwrażliwiały się i poznawały inny rodzaj faktury. Zaznajamiały się z jego odgłosami i sposobami zabawy.

Na zajęciach dzieci były naprawdę aktywne, zdyscyplinowane i chętne do słuchania i zabawy. Dzieci czteroletnie pokazały jak pięknie odpowiadają już całym zdaniem, z czego pani Ania była bardzo dumna. Pani dyrektor bardzo nas pochwaliła, a nam było bardzo miło. Galeria zdjęć

Anna Gwóźdź

_________________________________________________________________________________

„Zimowe szaleństwa”

Nadeszła w pełni upragniona przez dzieci zima. Pojawiający się za oknem, biały, puszysty i piękny śnieg zachęca do szalonej zabawy. Jednak zima to nie tylko szaleństwo... Zimowe zabawy mają przede wszystkim ogromne walory zdrowotne. Hartowanie dziecka na świeżym powietrzu znacząco wpływa na zwiększenie odporności organizmu. A o radości dziecka to już nie mówię, zobaczcie sami nasze fotografie i bałwanka "Buli".... Galeria zdjęć

Anna Gwóźdź

_________________________________________________________________________________

 

VII Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek

 

W sobotę 12 stycznia 2013 roku w kościele parafialnym w Bestwince odbył się już VII Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięło udział aż 290 uczestników z terenu naszej Gminy. Wśród wykonawców były dzieci z naszego przedszkola, Julia Maroszek, Natalia Góra, Ania Pasierbek i  Julia Placuch. Konkurs podzielony był na różne kategorie. Po wnikliwej ocenie jury w kategorii PRZEDSZKOLA – SOLIŚCI I DUETY I miejsce zdobyła Ania Pasierbek i Natalia Góra, które zaśpiewały pastorałkę pt. „ Pastuszek bosy”. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkości. Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa. Galeria zdjęć

                                                                                                              Dorota Międzybrodzka

_________________________________________________________________________________

Hu hu ha, zima nie jest taka zła.

21 grudnia przypadł dzień na przyjście Pani Zimy do naszego przedszkola. Pani Zima przystrojona w śnieżno białą suknię w zimowych włosach  i koronie na głowie, odwiedziła każdą grupę, by móc pobawić się z dziećmi. Pani Zima przygotowała dla dzieci zimowe zagadki dostosowane do wieku, śnieżną opowieść mówiącą o odpowiednim ubieraniu się porą zimową, zabawę przy muzyce i wspólne tańce, a na pożegnanie Pani Zima obsypywała dzieci "ciepłym śniegiem", by dzieci mogły wykonać zimowy obrazek. Radości było co nie miara i mimo tego, że Pani Zima lubi czasem przymrozić w paluszki, dzieci bardzo przyjemnie przyjęły gościa, bo to właśnie porą zimową są fantastyczne zabawy na podwórku....... Galeria zdjęć

Anna Gwóźdź

_________________________________________________________________________________

Maluszki przy choince…

19 grudnia Maluchy z okazji przedszkolnej Wigilii przyszły do przedszkola odświętnie ubrane i w bardzo świątecznym nastroju. Pani Edyta postanowiła zrobić każdemu dziecku pamiątkowe, świąteczne zdjęcie.
Zobaczcie sami…
_________________________________________________________________________________

Przedszkolna Wigilia

W dniu 19 grudnia 2012 roku w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia przedszkolna. Dzieci w tym dniu zapoznały się z tradycjami związanymi z tym szczególnym dniem. Przedszkolaki miały również możliwość skosztowania wybranych potraw wigilijnych takich jak barszcz z uszkami czy ryba. Panie zapoznały ich z niektórymi zwyczajami wieczoru wigilijnego takich jak wkładanie siana pod obrus czy palenie świecy wigilijnej. Połamały się również opłatkiem ze swoimi wychowankami.  Świąteczny i podniosły nastrój tego dnia na pewno będzie towarzyszył nam bardzo długo. Galeria zdjęć

Edyta Zemanek

_________________________________________________________________________________

Świąteczne wypieki w Maluchach

Dzień 17 grudnia 2012 roku był dla maluchów dniem szczególnym. A dlaczego? Dlatego ponieważ sami (przy małej pomocy pań :) piekli pyszne pierniczki! Zarobili ciasto z mąki, jajek, miodu i innych składników, a następnie wycinali foremkami różne zwierzątka takie jak reniferki, jeżyki, lisy, misie czy wiewióreczki. Panie kucharki zajęły się wypiekaniem tych pysznych ciasteczek. Fantastyczny zapach roznosił się po całym przedszkolu i wprowadzał nas w atmosferę nadchodzących świąt. Gotowe pierniczki zawisły na choince w sali Maluszków i będą również zdobić choinki w ich domach…Galeria zdjęć

Edyta Zemanek

_________________________________________________________________________________

 

Ornitolog w średniakach

 

W środę zawitali do nas panowie, którzy z pasją i ciekawością opowiadają o życiu ptaków. Miło było posłuchać i poznać niektóre ptaki. Dowiedzieć się jak się nazywają i czym się żywią. Pan ornitolog powiedział, dlaczego warto i dlaczego trzeba dbać o ptaki zimą. Jakby było tego mało grupa średniaków otrzymała od pana Darka Czernek piękny okazały karmnik, dzięki któremu będziemy obserwować ptaki i nie pozwolimy by głodowały. Przez całą zimę patrząc na okno w stronę tarasu będziemy mieć piękne zajęcia przyrodnicze. Również serdeczne podziękowania w stronę Pana Czesława Walaszczyka, że tak błyskawicznie pomógł naszej grupie w zamontowaniu i umiejscowieniu karmnika. Już tego samego dnia mogliśmy cieszyć się z prezentu. Galeria zdjęć 

Anna Gwóźdź

_________________________________________________________________________________

Mikołajkowy koncert

7 grudnia odbył się mikołajkowy koncert muzyczny zorganizowany przez Radę Rodziców. Poznaliśmy historię gitary od mandoliny poprzez gitarę klasyczną aż do gitary jazzowej i elektrycznej. Wysłuchaliśmy granych na żywo fragmentów klasycznych utworów gitarowych  z Indii, Hiszpanii, Dzikiego Zachodu i Ameryki. Niektórzy sami spróbowali swoich sił grając na różnych instrumentach. Poznaliśmy różne brzmienia gitary, a na koniec odśpiewaliśmy żywiołowy utwór. Bardzo dziękujemy za ten wspaniały koncert! Galeria zdjęć

Ewelina Pysz

_________________________________________________________________________________

Odwiedziny Świętego Mikołaja

 Dziś do przedszkola zawitał Święty Mikołaj! Dzieci były bardzo zaskoczone i równie bardzo zadowolone. Mikołaj przyniósł ze sobą wór pełen prezentów, ale tak łatwo nie było. Pytał dzieci czy były grzeczne, czy słuchają rodziców i Pań w przedszkolu i czy są mili oraz uprzejmi dla swoich kolegów i koleżanek. Mikołaj w każdej grupie przed rozdaniem prezentów usłyszał specjalnie dla niego przygotowane przez przedszkolaków piosenki i wierszyki. Gdy już nadszedł moment rozdawania prezentów, na twarzach dzieci pojawiły się wielkie uśmiechy i zadowolenie. Na koniec Mikołaj został poproszony, aby wrócił do nas za rok! Dziękujemy Mikołaju!

Galeria zdjęć

Anna Syk

_________________________________________________________________________________

Tulisiowe zabawy, ale też ważne sprawy

 Dziś w przedszkolu zagościł miś, który uwielbiał się tulić, dlatego nazywał się Tuliś. Przytulał wszystkie dzieci i śpiewał dla nich piosenki. Miś wraz z przyjacielem podczas swoich odwiedzin przypomnieli dzieciom o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz znakach drogowych. Dzieci odpowiadały na pytania misia i wraz z nim się bawiły. Nauczyły się również jak dbać o zdrowie ćwicząc z nim i słuchając rad Pana Doktora. Najważniejsze było pytanie „Czy chcecie być już dorosłymi czy nadal dziećmi?” Przedszkolaki zgodnie odpowiedziały „Dziećmi!” i przytuliły się do Tulisia.

Galeria zdjęć

Anna Syk

_________________________________________________________________________________

 

Kto pierwszy dotrze do mety ?

 

W piątek tj. 23.11.12r. grupa 0A na nowo odkryła magię gier planszowych. Na zajęciach, wspólnie skonstruowali swoją własną grę na temat leśnych zwierząt. Najpierw z kółek ułożyli chodniczek. Następnie wyznaczyli start i metę. Wspólnie ustalili reguły gry, podzielili się na grupy i zaczęły się prawdziwe emocje! Kto wygra? Dzieci kolejno rzucają kostką, liczą kropki i podają ich liczbę swojemu zawodnikowi. Teraz on może przesunąć się o tyle pól do przodu, ile było oczek na kostce. Wygrywa ten zespół, którego zawodnik pierwszy stanął na mecie!

Galeria zdjęć

Ewelina Pysz i grupa 0A

_________________________________________________________________________________

 

Misiu mój kochany...


Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub w fotelu nie siedzi miś. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i kochany, nie jest zwykłą pluszową zabawką. Taki miś po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz lub po prostu kiedy tego potrzebujemy. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Takie przyjemności w zabawie, tuleniu, karmieniu, tańczeniu, gimnastykowaniu i wielu innych czynnościach miała grupa młodszych średniaków.
Z okazji międzynarodowego święta naszych przytulanek pani Ania poprosiła, aby dzieci zaprosiły i przyniosły misie do przedszkola do swojej sali. Oj czułości i radości było co nie miara....Dzieci cieszyły się z tego dnia, bo miały coś swojego ukochanego, wyjątkowego i najlepszego... Na koniec misie posłużyły nam do poznania
i utrwalania części ciała. Grupa wykonała ciekawą pracę plastyczna, gdzie każdy miał swoje zadanie i wspólnie odpowiadał za staranność pracy. Galeria zdjęć

Anna Gwódź

_________________________________________________________________________________

 

Ciekawa lekcja przyrody

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu. Ale nie była to zwykła wycieczka. Wszyscy udali się do Biblioteki Publicznej w Bestwinie, która na parę dni została zaczarowana. Na wejściu przywitał nas zapach  igieł, liści,  żywicy…..oczom dzieci ukazał się iście leśny krajobraz.  Na twarzach dzieci pojawił się zachwyt. Zza drzew zerkały na dzieci zwierzęta leśne między innymi takie jak:  jeleń, niedźwiedź, muflon. Pani T. Lewczak opowiedziała przepięknie o życiu zwierząt leśnych, a na końcu spotkania przeczytała dzieciom bajkę. Była to cudowna lekcja przyrody. Dziękujemy. Galeria zdjęć

Katarzyna Przewoźnik

_________________________________________________________________________________

 

Przegląd Pieśni Patriotycznej

     W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości dzieci z grupy O„B” wzięły udział w XIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, którego celem było rozbudzanie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu oraz kształtowanie tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej.

Przegląd odbył się 9 listopada 2012 roku w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie. Przedszkolaki zaśpiewały dwie piosenki: „Hej na krakowskim rynku” i „Nasze polskie ABC” zdobywając I miejsce w swojej kategorii wiekowej, z czego się bardzo cieszymy. Galeria zdjęć

Dorota Międzybrodzka

_________________________________________________________________________________

 

Urodziny krecika

W poniedziałek dzieci wyruszyły na wycieczkę do kina „Wisła” w Brzeszczach z okazji urodzin Krecika. Jest on jedną z ulubionych postaci bajkowych naszych przedszkolaków.  Przyjaciele Krecika zaprosili dzieci do wspólnego świętowania. Były tańce, śpiew, konkursy, w których również brały udział panie nauczycielki.. Dzieci były nagradzane medalami, słodkimi lizakami oraz balonami. Po hucznej zabawie Krecik i przyjaciele zaprosił wszystkich do obejrzenia bajek ze swoim udziałem.

Galeria zdjęć

Anna Syk

_________________________________________________________________________________

 

Pachniało jak w piekarni

Zgodnie z blokiem tematycznym dzieci z grupy młodszych średniaków zamieniły się w piekarzy. Pani Halinka od rana zarabiała ciasto drożdżowe, a pani Ania G. przeprowadziła z dziećmi pogadankę w oparciu o tekst piosenki "Pole" ustalając skąd mamy pieczywo. Co jest potrzebne do zrobienia pieczywa, kto to robi i gdzie?

Gdy ciasto wyrosło i zrobiło się pulchne dzieci zabrały się do pracy, ubrały fartuchy i czapki ochronne. Ciasto było miękkie i klejące jednak dzieci starały się formować bułki z kruszonką i rogaliki. Po wyciągnięciu z piekarnika wszyscy doznali szoku... Po obiedzie dzieci zajadały się własnymi wypiekami, prosząc o dokładkę. Z serduszkowym pozdrowieniem wzięły również wypiek do domu, aby poczęstować bliskie osoby.

 Z ciasta, które zostało, wykonaliśmy bułki z uśmiechem dla każdej grupy i Pani dyrektor.

Dzień był bardzo pracowity, ale przyniósł dużo radości. Galeria zdjęć

Anna Gwóźdź

_________________________________________________________________________________

 

Nakrywamy do stołu

W ostatnim tygodniu starszaki uczyły się nakrywać do stołu oraz przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania się przy stole podczas spożywania posiłków. Dzieci szybko podzieliły się obowiązkami. Dziewczynki nakryły stolik obrusem i przyozdobiły kwiatami. Natomiast chłopcy układali sztućce. Później każdy ochotnik mógł jeszcze raz spróbować  ułożyć widelce, łyżki i noże po prawidłowej stronie. A jak nam się to udało zobaczcie sami.

Galeria zdjęć

 

Ewelina Pysz

_________________________________________________________________________________

 

Pyszne witaminki czyli robimy sałatkę owocową

W ramach tygodnia związanego ze zdrowym odżywianiem, grupa starszaków miała okazję sprawdzić swoje sprawności kulinarne, robiąc pyszną sałatkę owocową. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowywanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy w właściwym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowym wspólnej pracy było próbowanie i smakowanie własnych wyrobów. Starszaki obiecały zrobić podobną sałatkę w domu dla swoich rodziców, ciekawe czy się im udało. Galeria zdjęć

 

Ewelina Pysz

_________________________________________________________________________________

Jesień, ach to Ty…

Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku, bardzo kolorową i interesującą. Szczególnie dzieci są zafascynowane opadającymi różnobarwnymi liśćmi, które świetnie się sprawdzają jako materiał do jesiennych zabaw.  W parku mogą  poznawać nowe kształty, zapachy, dźwięki i kolory. Dzieci dowiadują  się wtedy, że istnieją pory roku i że  świat wokół nich się zmienia.

Przedszkolaki uwielbiają spędzać czas w parku. Bawią się w chowanego, szukają kasztanów i żołędzi. Z liści układają  piękne bukiety.

Galeria zdjęć

Katarzyna Przewoźnik 

_________________________________________________________________________________

 

Wizyta na poczcie

W ramach poznawania zawodów dnia 15. 10. 2012r,  dzieci z gr OA, OB,  i  OC  udały się na pocztę, gdzie mogły zobaczyć wyposażenie poczty i przyjrzeć się pracy urzędnika poczty. Dzięki tej wycieczce dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw. Wiedzą już, że list musi mieć dokładny adres, znaczek, który kupuje się przy okienku i nakleja w odpowiednim miejscu.  Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie. Galeria zdjęć

Katarzyna Przewoźnik

_________________________________________________________________________________

 

Wizyta Pana policjanta

W naszym przedszkolu gościliśmy Pana policjanta z psem policyjnym rasy owczarek niemiecki. Wizyta czworonoga w przedszkolu zawsze budzi emocje wśród dzieci. Nawet największe wiercipięty, potrafią się zdyscyplinować i z uwagą słuchać pogadanki oraz podziwiać posłuszeństwo i umiejętności psa. Policjant przypomniał dzieciom, że nie wszystkie psy są przyjazne i łagodne  każdy z nich odczuwa ból i strach. Uczył również przedszkolaków jak maja unikać niebezpiecznych sytuacji w przypadku zagrożenia ze strony psa. Razem z policjantem przedszkolaki ćwiczyły pozycje "żółwia", która w przypadku ataku zwierzęcia zapewnia ochronę. Ogromne poruszenie, strach  wzbudziły w dzieciach policyjne kajdanki.

Wizyta była bardzo ciekawa, dlatego serdecznie dziękujemy Miejskiej Komendzie Policji w Bielsku-Białej za wizytę w naszym przedszkolu. Galeria zdjęć

Anna Gwóźdź

_________________________________________________________________________________

 

Spotkanie z muzyką

10 października dzieci z grup starszych OA, OB i OC uczestniczyły w zajęciach muzycznych prowadzonych przez pana Adama Ubycha. Dzieci utrwaliły swoją wiedzę na temat instrumentów oraz muzyki. Dowiedziały się też, że aby nauczyć się grać na instrumentach trzeba poświęcić na to wiele czasu. Zapoznały się z budową instrumentów oraz ich pochodzeniem, a nawet miały szansę zagrać na wybranym przez siebie instrumencie. Na koniec zajęć pan Adam z akompaniamentem gitary nauczył dzieci zabawnej piosenki „Pomidor”, którą wszyscy chórem odśpiewaliśmy. Galeria zdjęć

Karolina Lis

_________________________________________________________________________________

 

Wycieczka do sadu

W środę 26 września starszaki wybrały się na wycieczkę do sadu. Gościny użyczył nam Pan Franciszek Gac, który od wielu lat prowadzi swoje gospodarstwo. Dzięki temu dzieci zobaczyły tysiące różnorodnych odmian jabłoni, na których rosły różnobarwne jabłka. Poznały także nazwy poszczególnych odmian.

Jedną z atrakcji, zwłaszcza dla chłopców, była możliwość obejrzenia z bliska sprzętu wykorzystywanego do pracy w sadzie oraz chłodni, w których przechowywane są jabłka, aby nie traciły swoich wartości aż do wiosny.

Na koniec Gospodarz obdarował wszystkich soczystymi jabłkami i zaprosił na ponowną wizytę. Bardzo dziękujemy. Skorzystamy na pewno - bo warto. Galeria zdjęć

Dorota Międzybrodzka

_________________________________________________________________________________

 

Zawitała Pani Jesień

Ostatnio do przedszkola zapukała Pani Jesień. Przyszła powitać dzieci i porozmawiać na temat darów, jakie przyniosła ze sobą. Przedszkolaki bez problemu odpowiadały na pytania i z wielkim zafascynowaniem słuchały ciekawostek. Pani Jesień została nawet zaproszona do wspólnego jesiennego tańca. A o to kilka zdjęć z odwiedzin.

Anna Syk

_________________________________________________________________________________

 

Oznaki jesieni

W ostatnich dniach młodsze średniaki podczas spaceru do pobliskiego parku zauważyły zmieniającą się wokół nich przyrodę. Od wychowawczyni dowiedziały się, że spadające liście, kasztany i żołędzie są oznaką zbliżającej się jesieni. Dzieci postanowiły, aby i u nich w sali zawitała jesień. Przedszkolaki pozbierały jesienne skarby i umieściły je w kąciku przyrody. Ależ było przy tym dużo zabawy, zobaczcie sami

Anna Syk

_________________________________________________________________________________

 

Podziękowanie

Grupa 4- latków składa serdeczne podziękowania sponsorowi Panu Grzegorzowi Boboń, dzięki któremu mogliśmy zakupić nowe zabawki - wózki, lalki, samochody, oraz puzzle i ciekawe klocki edukacyjne. Zabawki te sprawiły wielką radość dzieciom i na pewno przez długi czas będą uprzyjemniać zabawę dzieciom w przedszkolu.

Dziękujemy!

 

   

_________________________________________________________________________________

 

Wizyta w warzywniaku

W tym tygodniu starszaki wybrały się z wizytą do sklepu owocowo – warzywnego. Celem wycieczki było utrwalenie przez dzieci nazw warzyw i owoców. Pani sprzedawczyni przyjęła dzieci z uśmiechem i dużą serdecznością. Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce, które można nabyć w warzywniaku. Dzieci miały okazję przyjrzeć im się z bliska, dostrzec ich kształty, kolory i fakturę. Na pożegnanie Pani ekspedientka wręczyła dzieciom zdrowe upominki. Uwieńczeniem wycieczki było degustowanie owoców i warzyw zgromadzonych w kąciku przyrody. Był to dzień pełen słodkich wrażeń.

Dziękujemy Pani Małgosi D. za słodkie upominki i wspaniałą dynię, która jest ozdobą naszego  kącika przyrodniczego. Galeria zdjęć 

Katarzyna Przewoźnik

 

_________________________________________________________________________________

Przedszkole- drugi dom.

Pierwsze tygodnie przedszkolaki maja już za sobą. Przez ten czas Młodsze Średniaki poznały już przedszkole od podszewki. Średniaki mają już nawet swoje ulubione śniadanie…rogalik z nutellą…

  

…a po śniadaniu samodzielne mycie zębów, aby były czyste i zdrowe.

Ulubioną częścią dnia dla dzieci jest zabawa oraz zajęcia, na których są bardzo aktywne, a każde zadanie, nawet trudne jest przez nich szybko rozwiązane.

   

Młodsze średniaki wybrały się także na skrzyżowanie. Po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, dzieci postanowiły spróbować swoich sił.

Wystarczyło nacisnąć guzik, cierpliwie poczekać, aż czerwone światło zmieni się na zielone…

…i już można było bezpiecznie przejść przez przejście.

Anna Syk.

_________________________________________________________________________________

Przedszkolak na medal

7.09.12r. we wszystkich trzech grupach starszaków odbył się konkurs pod hasłem: „Prawdziwe przedszkolaki”. Dzieci zostały podzielone na grupy pięcio i sześcioosobowe. Każdy zespół otrzymał dwa znaczki : uśmiechniętą buźkę- oznaczającą TAK  i smutną buźkę- oznaczającą NIE  oraz pojemnik na punkty. Zadaniem każdej drużyny było wspólne zadecydowanie, czy zdanie jest prawdziwe, czy tez fałszywe i podniesienie odpowiedniej buźki. Za poprawną odpowiedz przyznawane były punkty- piłeczki. Przedszkolaki walczyły bardzo zawzięcie i wspólnymi siłami każdy uczestnik otrzymał  medal „ prawdziwego przedszkolaka”. Gratulujemy !

                                                                                    Ewelina Pysz

   

 

_________________________________________________________________________________

Podziękowania

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

Grupa O "B" i O "C pragnie złożyć serdeczne podziękowanie sponsorom Panu Damianowi Syk i Państwu Joannie i Januszowi Tomanek dzięki którym nasze przedszkole wzbogaciło się o nowe zabawki.
Zapewniamy, że będą nam służyły sprawiając wiele radości.

Dziękujemy!

   

_________________________________________________________________________________

Witamy Was serdecznie!

  Witamy wszystkich przedszkolaków w naszym przedszkolu! Szczególnie tych, którzy zagoszczą u nas po raz pierwszy.
W waszych salach czekają już lalki, misie, samochody, klocki, puzzle. Zapraszamy do przeżycia wielkiej przygody! Wyjątkowa niespodzianka czeka na maluszki, ponieważ powitają je również nowe mebelki. Zostały one zakupione przez Radę Rodziców.
Z całego serca dziękujemy!

Kochane Przedszkolaczki! Życzymy Wam udanej zabawy, a rodzicom dziękujemy za zaufanie.

Anna Syk

       Katarzyna Prrzewoźnik

 

   

 

_________________________________________________________________________________