Z życia przedszkola 2020/2021


Pierwsze tygodnie Słoneczek w przedszkolu…

 

Adaptacja w przedszkolu to trudny czas, w którym dokonuje się wiele zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu dzieci i rodziców. Od dzieci wymaga on nie tylko przystosowania się do nowych warunków otoczenia, poznania nowej organizacji dnia, zaakceptowania innej niż do tej pory pozycji społecznej – w przedszkolu przebywają przecież w licznej grupie rówieśniczej – ale przede wszystkim nierozerwalnie łączy się z rozstaniem z rodzicami.

Moment pójścia do przedszkola jest dla dziecka bardzo ważnym wydarzeniem. Dziecko ma prawo do przeżywania adaptacji we właściwy dla siebie sposób, także płacząc. Naszym zadaniem jest wspieranie Maluszka w procesie adaptacji, poprzez celowe, przemyślane działania dostosowane do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.

Przedszkolaki z grupy Słoneczek, mają już trzy tygodnie pobytu w przedszkolu za sobą. Na początku było trochę łez i smutku przy rozstaniu z rodzicami, jednak z każdym kolejnym dniem, małe Zuchy są coraz dzielniejsze! Poznaliśmy już pierwsze piosenki, wspólnie tańczymy, a także wesoło bawimy się. Dzieci nawiązują relacje każdego dnia.

Musimy wspierać dzielnych Maluchów, a nagrodą dla nas wszystkich będzie uśmiech małego przedszkolaka, zadowolenie rodziców i efektywna praca nauczycieli.

Słoneczka powoli poznają przedszkole jako miejsce wspaniałej i wesołej zabawy… Galeria zdjęć

 

Sabina Kurowska-Kliś, Paulina Gracjasz-Kóska


Dzień kropki

 

Słyszeliście o Dniu Kropki? Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone, nowomodne i nieciekawe święto – jesteście w błędzie! Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych, dlatego 15 września w grupie Misiów obchodziliśmy właśnie ten wyjątkowy dzień. Dzieci poznały genezę tego święta, był szereg zabaw i odkrywanie talentów, a na koniec każdy robił sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej „kropkowej” ramce. Galeria zdjęć

Ewelina Pysz


Dary jesieni

 

14 września grupa 0A wyruszyła na spacer do parku, aby poszukać oznak jesieni. Na miejscu dzieci znalazły piękne kolorowe liście, żołędzie, kasztany, a nawet jarzębinę. Zebranymi darami udekorowaliśmy nasz jesienny kącik przyrody.  Galeria zdjęć

 

Paulina Zdeb