Z życia przedszkola 2020/2021

Pierwsze tygodnie Słoneczek w przedszkolu…

Adaptacja w przedszkolu to trudny czas, w którym dokonuje się wiele zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu dzieci i rodziców. Od dzieci wymaga on nie tylko przystosowania się do nowych warunków otoczenia, poznania nowej organizacji dnia, zaakceptowania innej niż do tej pory pozycji społecznej – w przedszkolu przebywają przecież w licznej grupie rówieśniczej – ale przede wszystkim nierozerwalnie łączy się z rozstaniem z rodzicami.

Moment pójścia do przedszkola jest dla dziecka bardzo ważnym wydarzeniem. Dziecko ma prawo do przeżywania adaptacji we właściwy dla siebie sposób, także płacząc. Naszym zadaniem jest wspieranie Maluszka w procesie adaptacji, poprzez celowe, przemyślane działania dostosowane do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.

Przedszkolaki z grupy Słoneczek, mają już trzy tygodnie pobytu w przedszkolu za sobą. Na początku było trochę łez i smutku przy rozstaniu z rodzicami, jednak z każdym kolejnym dniem, małe Zuchy są coraz dzielniejsze! Poznaliśmy już pierwsze piosenki, wspólnie tańczymy, a także wesoło bawimy się. Dzieci nawiązują relacje każdego dnia.

Musimy wspierać dzielnych Maluchów, a nagrodą dla nas wszystkich będzie uśmiech małego przedszkolaka, zadowolenie rodziców i efektywna praca nauczycieli.

Słoneczka powoli poznają przedszkole jako miejsce wspaniałej i wesołej zabawy… Galeria zdjęć

Sabina Kurowska-Kliś, Paulina Gracjasz-Kóska

Dzień kropki

Słyszeliście o Dniu Kropki? Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone, nowomodne i nieciekawe święto – jesteście w błędzie! Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych, dlatego 15 września w grupie Misiów obchodziliśmy właśnie ten wyjątkowy dzień. Dzieci poznały genezę tego święta, był szereg zabaw i odkrywanie talentów, a na koniec każdy robił sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej „kropkowej” ramce. Galeria zdjęć