Z życia przedszkola 2021/2022

Dzień Kropki

15 września grupa „Zajączków” obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do działania. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Później przeliczaliśmy kropki, szukaliśmy kropek w takim samym kolorze oraz próbowaliśmy odszukać ukryte kropki w naszej sali. Dzieci brały również udział w zabawie ruchowej „Znajdź drugą połowę”. Na koniec rysowaliśmy kropkę w kaszy i wyklejaliśmy misia kropkami z plasteliny. Tego dnia było bardzo kolorowo i radośnie.

Paulina Zdeb

Pierwsze dni w przedszkolu za nami…

Pierwsze, pełne emocji, dni września za nami. Poranne rozstania z rodzicami nie należą do najłatwiejszych, ale nasze Krasnoludki, Zajączki i Kotki, czyli dzieci, które po raz pierwszy zawitały w przedszkolnych progach, radzą sobie z nimi coraz lepiej. Nasze najmłodsze przedszkolaki zaczęły swoją przygodę poznając swoje panie,  sale, zabawki oraz budynek przedszkola i jego najbliższe otoczenie. Dni wypełnione są zabawami integracyjnymi, śpiewem, tańcami, maluszki poznają swoje imiona i zasady panujące w przedszkolu, każda z grup stworzyła swój „kodeks”.  Udało nam się wyjść na pierwsze spacerki z kolorowym wężem i na plac zabaw, by zaczerpnąć ostatnich promyków letniego słońca. Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy zdrowia i uśmiechów na cały rok szkolny.

Joanna Markiel, Paulina Zdeb