Z życia świetlicy 2016/2017


 

Realizacja projektu Mega Misja Orange dobiega końca

 

Realizacja projektu Mega Misja Orange dobiega końca. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami dlatego spotkanie z Psotnikiem będziemy wspominać z sentymentem. Dzięki cotygodniowym zajęciom dostarczającym wielu nowych wiadomości i doświadczeń bawiliśmy się świetnie. Cały rok pracowaliśmy wypełniając nowe wyzwania organizatorów, za które byliśmy nagradzani. Otrzymaliśmy między innymi: kreatywny zestaw plastyczny, tablet, zestaw gier i książek edukacyjnych, co wzbogaciło nasz warsztat pracy i urozmaiciło zajęcia prowadzone z dziećmi. Zmierzyliśmy się między innymi z takimi blokami zadań jak:

·         Korzystanie z informacji

·         Dziecko w środowisku medialnym

·         Język mediów

·         Prawo

·         Kreatywne korzystanie z mediów

·         Bezpieczeństwo w komunikacji o mediach

·         Etyka i wartości w komunikacji i mediach

Każdy blok składał się z co najmniej czterech podzadań. Dziękujemy, że byliście z nami, za dobytą widzę, nagrody a przede wszystkim za dobrą zabawę. Pozdrawiamy i widzimy się po wakacjach. Galeria zdjęć

Magdalena Sierant


 

Turniej gry strategicznej „Neuroshima Hex.”

 

Już po raz drugi w świetlicy szkolnej odbył się turniej gry strategicznej „Neuroshima Hex.”

 W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy przez cały rok szkolny  trenowali swoje umiejętności w świetlicy. Nad przebiegiem  spotkania czuwał Pan Kopeć, jeden z rodziców, który pasjonuje się podobnymi grami planszowymi. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

            Wyróżniono sześć osób, które otrzymały nagrody.

1 miejsce:

Gabriel Moczek  - kl. 6

2 miejsce:

Jakub Madejski – uczeń gimnazjum

3 Miejsce:

Kamil Pysz – kl. 4

4 miejsce:

Weronika Moczek – kl. 3

5 miejsce:

Nikodem Kraus – k.l 3

Wyróżnienie:

Gabriel Surowiak – kl. 2

Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy.

            Dziękujemy Panu Kopeć za zorganizowanie, przeprowadzenie oraz pozyskanie nagród dla uczestników turnieju. Galeria zdjęć

                                                                                                                        K.Jonkisz


 

Wzorowe świetliczaki w kinie

 

W sobotę tj. 03 czerwca wzorowe świetliczaki z klas 1 – 3 wyjechały do kina Helios w Bielsku – Białej na film pt. „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Jak zwykle do kina pojechaliśmy autobusem komunikacji miejskiej. Po raz kolejny przekonałyśmy się, że to właśnie jazda autobusem MZK a nie seans filmowy był dla dzieci większą atrakcją. Większość z nich po raz pierwszy miała okazję skasować bilet. Natomiast w kinie atrakcją dla dzieci oprócz filmu była możliwość samodzielnego (przy drobnej pomocy pań) zakupu popcornu i pepsi.

Jako wychowawczynie świetlicy mamy nadzieję, że te wyjazdy do kina są dla dzieci nie tylko atrakcją, ale również nauką kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz nauką samodzielności. Zdjęcia w galerii.

Barbara Górka, Edyta Zemanek - Bierońska


 

Świetliczaki świętują Dzień Bibliotekarza

 

"Wspaniałych czytelników, zadowolenia z pracy, wszystkiego najlepszego..." Takie życzenia otrzymały dziś panie z Gminnej Publicznej Biblioteki w Bestwinie oraz pani z biblioteki szkolnej z okazji święta bibliotekarza. Świetliczaki z klasy 2a wybrały się do biblioteki z życzeniami i piękną laurką.

W ramach podziękowań zostaliśmy zaproszeni w dniu 9 maja na przedstawienie „Pipi” wystawione przez teatr z Krakowa.

Wszystkim bardzo się podobało się przedstawienie a aktorzy zostali nagrodzeni gorącymi brawami.

Barbara Górka

        


Podwieczorki z „Danone”

W drugim półroczu  dzieci zapisane na zajęcia świetlicowe,  dzięki firmie „Danone” korzystają  ze słodkich  podwieczorków.  Produkty mleczne najwyższej jakości takie jak : jogurty  i serki  homogenizowane otrzymane od firmy „Danon” są słodką niespodzianką, a dodatkowe kolorowe zabawki ciekawym urozmaiceniem zajęć w świetlicy .
Dziękujemy firmie „Danone” za mleczne produkty.

Świetliczaki


Mega Misja nie zwalnia

Już od pół roku sumiennie wypełniamy wszystkie zadania, które stawia przed nami organizator projektu „Mega Misja Orange”.

Uczestnicy z ZSP Bestwina kolejny raz zostali docenieni, za wkład pracy podczas zajęć i kreatywność. Tym razem świetlica wzbogaciła się o całkiem pokaźny zestaw książek oraz gier edukacyjnych.

Tak zmotywowani do pracy i nieźle wyposażeni, ruszamy do kolejnych zadań.

Pozdrawiamy

megamisyjni poszukiwacze przygód


 

Megamisyjne wyzwania Orange.

 

Od początku roku zmagamy się z zadaniami wyznaczonymi przez „Psotnika”, czyli sztuczną inteligencję stworzoną na potrzeby edukowania dzieci w zakresie mediów i Internetu.
Przez ostatnie miesiące zrealizowaliśmy kolejne zadania z działów JĘZYK i  PRAWO, na które składały się tematy: „Psotnik w telewizji”, „Fakty opinie i bliźniaki”, „Psotnik i różne media”, „Szyfr emotikonów”, „Julka i Kuba bronią swoich praw w sieci”, „Nie oddamy Psotnika!, czyli o prawach małych artystów”, „Julka i Kuba poznają zasady bezpiecznego korzystania z mediów i Internetu”. Nasz wysiłek został doceniony! Otrzymaliśmy tablet od organizatorów Mega Misji, który ułatwi prace nie tylko dzieciakom ale również nauczycielom realizującym zadania. Galeria zdjęć

Magdalena Sierant

 


 

Laureatka konkursu w Białowieży

 

Uczennica klasy 2a Zosia Jędryka podczas zajęć świetlicowych wykonała kartkę bożonarodzeniową, która została wysłana na konkurs  organizowany przez Białowieski Ośrodek Kultury. Wśród setek nadesłanych kartek Zosia została zwycięzcą konkursu.  Zosia otrzymała dyplom oraz cenne nagrody. Serdecznie gratulujemy.

Barbara Górka

 


 

Świetlicowy "Bajkowy ambaras"...

 

Dnia 16 grudnia 2016 roku w świetlicy odbyło się ważne wydarzenie. Świetliczaki zaprezentowały swoim rodzicom oraz zaproszonym gościom przedstawienie pt.: "Bajkowy ambaras".

Przedstawiona zabawna historia, ubarwiona kolorowymi strojami i dekoracją, przypomniała dzieciom oraz ich rodzicom jak ważne jest wspólne czytanie bajek. Świetliczaki z zaangażowaniem odgrywały swoje role prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim rodzicom oraz zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane prezenty.

 

   

Barbara Górka, Edyta Zemanek-Bierońska


 

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

 

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka świata, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Wesołe Świetliczaki z naszej szkoły nie zapomniały o tym ważnym święcie.

Tego dnia uczniowie przynieśli do świetlicy swoje ulubione pluszaki. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich misiach. Po miłej pogawędce chętne dzieci mogły narysować lub pokolorować misia. Cała świetlica zamieniła się w Królestwo Misiów… Zdjęcia zamieszczamy w galerii….

Barbara Górka


 

Andrzejki 2016

 

23 listopada w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy Andrzejki. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje związane z tym dniem.  Każdy miał okazje powróżyć. Wszystkim bardzo podobały się najbardziej znane wróżby takie jak serduszka, kubeczki czy układanie butów. Udało się także wyłonić króla i królową Andrzejek. Był to czas radosnej zabawy. Na koniec wyjaśniliśmy sobie, że wróżenie jest formą zabawy i tradycji i nie należy traktować   tego całkiem  poważnie, lecz trochę z przymrużeniem oka. Galeria zdjęć

                           Wychowawcy świetlicy.


 

Mega misja Orange

 

To projekt, który realizowany jest przez dzieci ze świetlicy  już od trzech miesięcy. Podjęliśmy  wiele wyzwań stawianych przez organizatorów projektu i wywiązaliśmy się z nich w stu procentach, zawsze świetnie się przy tym bawiąc. Wykonaliśmy takie zadania jak:

·         „Bałagan w Encyklopedii Internetowej”,

·         „Dzielni poszukiwacze informacji”,

·         „Złapiemy Psotnika”,

·         „Przedstaw się Psotnikowi”,

·         „Akcja - komunikacja, czyli na ratunek Psotnikowi”,

·         „Szanowny Panie Psotniku, czyli jak zwracać się do różnych osób”,

·         „Superbohaterowie nie tylko w sieci”.

Zawsze po ukończeniu zadania wysyłamy opis do organizatorów jak nam się pracowało i krótki opis przeprowadzonych zajęć wraz z fotorelacją. Te zajęcia to nie tylko zabawa, ale uczenie się podstaw w komunikacji międzyludzkiej i zasad bezpiecznego poruszania się w Internecie. Czekamy na kolejne wyzwania. Galeria zdjęć

Uczestnicy Mega Misji Orange


 

Kolorowa świetlica

 

Kolorowa świetlica to gwarancja dobrej zabawy i dobrego samopoczucia. Dzieci czują się w niej bezpiecznie i lubią bawić się ze swoimi rówieśnikami. Dzięki funduszom z akcji „Kartonik mleka” zakupione zostały do świetlicy nowe dywany w ciepłych barwach, które służą dzieciom do zabawy i do gry w klasy. Z kolei kolorowe namioty tak długo oczekiwane przez uczniów pozwalają na ulubioną zabawę w dom, chowanego czy wyciszenie po zajęciach lekcyjnych. Dziękujemy

Galeria zdjęć

 


Noc w szkole połączona z pasowaniem na Świetliczaka i …. urodzinami!

Dzień 7 października był przez uczniów klasy pierwszej dniem bardzo wyczekiwanym. A to z powodu kolejnej już NOCY W SZKOLE! Wieczorem o godzinie 19.00 panie Świetliczanki przywitały bardzo podekscytowanych pierwszaków zaopatrzonych w piżamy, śpiwory i karimaty. Następnie po krótkim powitaniu zaprosiły dzieci na pyszną kolację. Niespodzianką dla pierwszaków był tort urodzinowy , którym postanowił poczęstować Wojtuś, ponieważ akurat tego dnia obchodził swoje święto. Po posiłku rozpoczęły się liczne zabawy, tańce i konkursy zakończone uroczystym ślubowaniem Świetliczaka. Po godzinie 22.00 gdy już wszystkie dzieci leżały wygodnie w swoich śpiworach, przyszedł czas na kolejny punkt imprezy czyli wieczorny seans filmowy, podczas którego zmęczone pierwszaki zasnęły… Wczesnym rankiem we wspaniałych nastrojach Świetliczaki udały się do domów. Galeria zdjęć

Barbara Górka, Edyta Zemanek-Bierońska


Mega Misja Orange ruszyła pełną parą!!!

Wraz z dziećmi z klas drugich i trzecich rozwiązujemy wyznaczone zadania przez organizatorów projektu. Dzieci uczą się wielu ciekawych rzeczy przez zabawę, czyli po prostu łączymy przyjemne z pożytecznym.

Pierwsze zadanie, które zaliczyliśmy polegało na znalezieniu odpowiedniego zwierzątka dla jednego z głównych bohaterów Mega Misji, który ma uczulenie na sierść.

Dzieci wybrały żółwia. Sprawdziły gdzie można go spotkać i skąd czerpać informacje na jego temat. Zwieńczeniem zadania było wykonanie wspólnego plakatu i pamiątkowe zdjęcie.

Drugie zadanie polegało na wyborze odpowiedniego miejsca na spędzenie wakacji. Dzieci miały wziąć pod uwagę upodobania głównych bohaterów projektu i znaleźć kompromis.

Do wyboru były dwie wyspy Cypr i Islandia. Warunkiem zadania był zakaz korzystania z Internetu. Zajęcia przebiegły w skupieniu. Uczestnicy podzieleni zostali na zespoły,

w których szukali informacji w książkach, atlasach, przewodnikach oraz mapach. Podsumowaniem było sporządzenie listy plusów i minusów obu wysp. Finalnie wybraliśmy Cypr, wyspę na której jednocześnie można „złapać” promienie słońca i zobaczyć wulkany takie jak Etna.

Po każdym zadaniu dzieci w podziękowaniu za pracę nagradzane są gadżetami przysłanymi przez Mega Misję.

Czekamy na nowe wyzwania!!! Galeria zdjęć

Magdalena Sierant


Dzień Chłopaka w Świetlicy

30 września tradycyjnie już w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły wszystkich chłopakom życzenia oraz podarowały im piękne muchy. Na koniec wychowawcy świetlicy wręczyły mały drobiazg każdemu dziecku w postaci małego cukiereczka.

Galeria zdjęć

Barbara Górka, Edyta Zemanek - Bierońska

Z okazji Dnia Chłopaka dzieci w świetlicy postanowiły uczcić ten dzień robiąc wesołe zdjęcia z kolorowymi i zabawnymi rekwizytami. Były to kowbojskie kapelusze, peruki, wąsy i inne niecodzienne stroje. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki chętnie pozowali do zdjęć.

A oto kilka z nich.                                                              

                                                                                                    Katarzyna Jonkisz


„BO JAK NIE MY TO KTO”

W tym roku słowa piosenki „BO JAK NIE MY TO KTO” stały się mottem Dnia Chłopaka. Niespodzianką dla naszych chłopców tych mniejszych i tych całkiem dorosłych były słodkości rozdawane z rogu „Super Bohatera”
Uczniowie częstowani byli  lizakami w kształcie serduszek, a  nauczyciele dostali  pyszne czekolady.

Dziękujemy p. J. Kijas  opiekunowi sklepiku szkolnego za fundusze przekazane na zakup słodyczy.

     

Nauczyciele świetlicy i Samorząd Uczniowski


Z życia świetlicy 2015/2016


Pierwszy Turniej Gier Planszowych

Od września w świetlicy szkolnej działał Klub Gier Planszowych. Klub powstał z inicjatywy pana Daniela Kopcia.  W każdy wtorek uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli  uczestniczyć w cyklicznych zajęciach, zdobywając nowe umiejętności. Współczesne gry planszowe to jednocześnie zabawa i nauka , to rozwój dzieci i młodzieży na wielu płaszczyznach, rozwijają spostrzegawczość, pamięć, umiejętność liczenia, planowania, dokonywania wyborów, abstrakcyjnego i perspektywicznego myślenia. Jest to alternatywa dla wszechobecnej technologii, która zabiera czas. Atutem gier jest stosowanie się do zasad według, których mamy możliwość osiągnięcia sukcesu lub porażki. Porażka podczas dobrej zabawy to mobilizacja do oswojenia się z trudnościami i niepowodzeniami. Nasze całoroczne zmagania podsumowaliśmy w czerwcu  organizując Pierwszy Turniej Gier „ NEUROSHIMA HEX”  dla uczniów  szkoły podstawowej i gimnazjum. Podczas turnieju panowała fantastyczna atmosfera i wiele emocji. Dla zwycięzców czekały nagrody, które ufundowała rada rodziców szkoły podstawowej i gimnazjum. Rada Rodziców już kolejny raz wspiera finansowo nasze działania ,przez co zajęcia są atrakcyjne a zaplecze gier planszowych ulega zwiększeniu o kolejne pozycje. Dziękujemy  Radom Rodziców i panu Danielowi za nagrody, poświęcony czas oraz  zaangażownie. Mamy nadzieję ,że liczebność klubowiczów powiększy się, a kolejne edycje turnieju zagoszczą na stałe  w naszej świetlicy. Galeria zdjęć

Wychowawcy świetlicy


Turniej gier planszowych w świetlicy

W dniu 10 czerwca wychowawcy świetlicy zorganizowali turniej gier planszowych. Uczestnikami takiego turnieju byli uczniowie klas I – III, którzy przez cały rok szkolny walczyli o tytuł wzorowego świetliczaka.

Wychowawcy świetlicy na samym początku przywitali wszystkie dzieci oraz zaproszonych gości: pana Daniela Kopeć oraz pana Piotra Łyp.

Później dzieci zostały podzielone na osiem drużyn, w których składzie do końca walczyli o zdobycie punktu dla swojej klasy. Główną atrakcją była pyszna pizza zamówiona dla wszystkich dzieci.
          Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za dostarczone emocje i miłe wrażenia. Mamy nadzieję, że gry planszowe w świetlicy i nie tylko w niej stanowić będą ważny element wypełniający czas wolny naszych podopiecznych.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy…………. Być może z innymi wzorowymi świetliczakami……….Galeria zdjęć

Wychowawcy świetlicy


Mega Misja

Zakończona została analiza filmików nadesłanych na konkurs rekrutujący w Mega Misji – programu nowoczesnej edukacji, który podnosi kompetencje nauczycieli a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wszystko w formie przyjemnej zabawy „cyfrowe laboratorium”.
Z pośród 725 filmowych zgłoszeń, nasza świetlica znalazła się na liście 300 świetlic, które 1 września rozpoczną swoją edukację cyfrową razem z Fundacją Orange.

Magdalena Sierant


Świetliczaki w kinie.

 

          Ta wiosna była dla świetliczaków z klas pierwszych oraz 2c bardzo atrakcyjna. Panie ze świetlicy postanowiły zrobić dzieciom niespodziankę i zabrać je do kina Helios w Bielsku-Białej. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że panie zaproponowały świetliczakom podróż autobusem komunikacji miejskiej. Właśnie jazda autobusem mzk a nie seans filmowy był dla dzieci większą atracją. Większość z nich po raz pierwszy miała okazję skasować bilet czy podróżować na stojąco z powodu braku miejsc siedzących. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem wychowawczyń. Natomiast w kinie  atrakcją dla dzieci oprócz filmu była możliwość samodzielnego (przy drobnej pomocy pań) zakupu popcornu i pepsi oraz oczywiście sama bajka ("KungFu Panda 3", "Rachet and Clank","Dzielny kogut Maniek").

          Jako wychowawczynie świetlicy mamy nadzieję, że te wyjazdy do kina były dla dzieci nie tylko atracją, ale również nauką kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz nauką samodzielności. Galeria zdjęć

Barbara Góka, Edyta Zemanek-Bierońska


 

Majówka

 

Dnia 15 maja 2016 roku Świetliczaki z klasy 1 b i 2 c wraz z przedszkolakami zaprezentowały swoje talenty podczas "Majówki" organizowanej przez Stowarzyszenie "Razem". Współpraca Świetliczaków  i przedszkolaków dała efekt pięknego występu pt. "Wiosna", którym wywołali uśmiechy na twarzach podopiecznych  Stowarzyszenia "Razem". Zresztą zobaczcie sami... Galeria zdjęć

E. Zemanek-Bierońska, B. Górka


Święto Polskiej Niezapominajki

Jak co roku w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki. 

 Ten niebieski, polny  kwiat ma nam przypominać o tym, aby szanować otaczającą nas przyrodę.

Z tej okazji dzieci wykonały  kwiaty i wianki z bibuły, którymi miały obdarować swoich bliskich. W zespołach układaliśmy wiersze i rymowanki na temat niezapominajek i ich znaczenia w tym szczególnym dniu. Wykonaliśmy papierowy wazon kwiatów, a każdy z nich symbolizował jakiś dobry uczynek, który dzieci zapisywały na odwrocie.

            Mamy nadzieje, że nie tylko 15 maja będziemy pamiętać o naszym środowisku i o bliskich nam  osobach.  Ten niebieski bukiet niezapominajek będzie nam codziennie o tym przypominać. Galeria zdjęć

                                                                                                               wych.świetlicy.


Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny w świetlicy

 

W dniu 8 marca 2016r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy, jak co roku „Dzień Kobiet". Nasi chłopcy powitali wszystkie dziewczyny piosenką
pt.: „Dzień Kobiet”  specjalnie przygotowaną z tej okazji. Potem był czas na prezenty. Każda z dziewczynek otrzymała własnoręcznie wykonaną przez chłopaków laurkę.

Dwa dni później, bo 10 marca w świetlicy obchodziliśmy „Święto Mężczyzny”. Tym razem dziewczynki złożyły naszym najmłodszym mężczyznom życzenia i wręczyły prezenty w postaci wąsików.

Nasze obchody zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Galeria zdjęć

Barbara Górka, Edyta Zemanek - Bierońska


 

„Jest taki dzień….” czyli jasełka świetlicowe

 

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wystąpiły w piątek przed swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi z jasełkami, czyli historią o świętej rodzinie z Nazaretu.
            Piękne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali – stajenka z Józefem, Maryją

 i Dzieciątkiem, w tle brzmiące kolędy – tak oto udało nam się stworzyć prawdziwie świąteczny nastrój. Przesympatyczne świetliczaki z ogromnym zaangażowaniem odgrywały swoje role, prezentowały umiejętności recytatorskie i wokalne.

Na zakończenie dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie ludziki z masy solnej.

Galeria zdjęć

Barbara Górka, Edyta Zemanek – Bierońska, Aneta Chłopczyk


Andrzejki

 

Zgodnie z coroczną tradycją w naszej świetlicy dzieci wraz z wychowawcami przygotowały zabawę andrzejkową. Oprócz wróżb, konkursów, zabaw przy muzyce był czas na pogadankę o dawnych tradycjach ludowych  i  znakach zodiaku. Andrzejkowa zabawa upłynęła w miłej atmosferze.  Galeria zdjęć

 


 

Dzień Pluszowego Misia

Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda!
 

25 listopada świetliczaki z klasy pierwszej obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" Miękki, puchaty i taki z łatką, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Podczas uroczystości dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia. Były również zagadki, wiersze, oraz piosenki w rytm których tańczyliśmy z misiami. Dzieci opowiadały historie swoich misi. Impreza przebiegła w miłej atmosferze, dzieci świetnie się bawiły. Galeria zdjęć

                                                                                                                                                             Barbara Górka


 

Halloween w świetlicy

 

Halloween nie musi być straszny. Dla nas to okazja do wspólnej zabawy w naszym świetlicowym gronie. Przygotowana krótka prezentacja multimedialna przybliżyła dzieciom genezę tego święta. Dzieci brały udział  w różnych  zabawach.

Na koniec dzieciaki przy użyciu papieru toaletowego musiały przystroić się w mumię. Odbył się także taniec mumii.  Była srrrrasznie fajna zabawa!!! Galeria zdjęć

Barbara Górka


Noc w szkole połączona z pasowaniem na świetliczaka

Czy wiecie jak wygląda szkoła nocą? Na to pytanie znaleźli odpowiedź uczniowie z klasy 1a, 1b, 1c, oraz 2c  którzy wzięli udział w kolejnej już nocy w szkole zorganizowanej przez wychowawców świetlicy.

Warunkiem uczestniczenia w tej imprezie było zaopatrzenie się w śpiwory oraz dostarczenie wychowawcom zgody naszych rodziców. Zebraliśmy się o 19 w budynku przedszkola. Po wejściu do środka, wszyscy udaliśmy się do klasy, gdzie utworzyliśmy wspólnie krąg, aby ustalić zasady, którymi musimy się kierować podczas nocnego spotkania w szkole.

      Część pierwsza nocy rozpoczęła się od wspólnej kolacji. Następnie zaprosiliśmy dzieci do wspólnej zabawy. Nie obyło się bez konkursów i tańców. Na koniec dzieciaki złożyły przyrzeczenie świetliczaka.  Ukoronowaniem tak aktywnie spędzonego wieczoru była bajka. Rankiem, lekko zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach i z lekkim żalem, że to już koniec, udaliśmy się do domów. Galeria zdjęć

                                                                                                              Barbara Górka, Edyta Zemanek - Bierońska
Z życia świetlicy 2014/2015


Wzorowy świetliczak

            Jak co roku dzieci uczęszczające do świetlicy zdobywały liczne sprawności. Biorąc aktywny udział w różnorodnych  zajęciach oferowanych przez świetlice, gromadziły  punkty. Dzięki temu mogły rozwijać swoje zdolności  i zainteresowania.. W tym roku chcieliśmy szczególnie wyróżnić i tym samym wręczyć tytuł Wzorowego Świetliczaka,  następującym osobom: Igor Maga, Natasza Gac, Natalia Góra oraz Małgorzata Gawron. Serdecznie gratulujemy zwycięzcą. 

Wychowawcy świetlicy

        


Zaczarowanym pociągiem w świat bajek.....

         W dniu 11.06 uczniowie klas pierwszych, którzy przez cały rok uczęszczali na świetlicę przygotowali niespodziankę dla swoich rodziców. Dzieci wcieliły się w rolę aktorów przygotowując przedstawienie pt.: "Zaczarowanym pociągiem w świat bajek".

         Przedstawienie bardzo podobało się zaproszonym gościom. Na ten sukces złożyła się interesująca fabuła, łącząca zdarzenia i postacie ze znanych bajek oraz duża dojrzałość sceniczna dzieci. Wszystkie postacie występujące w przedstawieniu były bardzo przekonywujące. Po występie dzieci wręczyły swoim rodzicom mały prezencik w postaci kwiatka. Galeria zdjęć

                                                                 Barbara Górka, Edyta Zemanek


IV Gminny Międzyświetlicowy Konkurs „Cztery Pory Roku”
„PAPIEROWE LATO”
Wyniki konkursu

KLASY PIERWSZE KLASY DRUGIE KLASY TRZECIE
I miejsce – BARTOSZ MAGA ZSP Bestwinka
II miejsce – KAMILA KORCZYK ZSP Bestwina
III miejsce – KRZYSZTOF KUBIK ZSP Bestwina
MARIA ŁYZIŃSKA SP NR 36 Bielsko-Biała
I miejsce – MACIEJ KOZŁOWSKI ZSP Bestwina
MICHAŁ STANCLIK ZSP Bestwina
II miejsce – NATALIA GÓRA ZSP Bestwina
ŁUKASZ WOJTUSZEK ZSP Bestwina
III miejsce – ADRIANNA POLASZEK ZSP Bestwina
MARIA LITWINEK ZSP Bestwina
I miejsce – EMILIA ZIĘBA ZSP Bestwinka
II miejsce – KAROLINA KLODA ZSP Bestwinka
PATRYK MAGA ZSP Bestwinka
III miejsce – ANETA WĄSIK ZSP Bestwinka
WYRÓŻNIENIA
NATASZA GAC ZSP Bestwina
MAJA KOWALCZYK ZSP Bestwina
EMILIA DUDA ZSP Bestwinka
  WYRÓŻNIENIA
AMELIA CIEŚLAK ZSP Bestwina

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w IV edycji Gminnego Świetlicowego Konkursu "Cztery Pory Roku"

Galeria zdjęć - klasy pierwsze       Galeria zdjęć - klasy drugie       Galeria zdjęć - klasy trzecie   


Bezpieczna i przyjazna świetlica szkolna

„Bezpieczna i przyjazna świetlica szkolna”, to konkurs Kuratorium Oświaty w Katowicach realizowany w ramach kampanii „Szkoła ciekawa i bezpieczna – nie tylko na lekcjach”. Nauczyciele świetlicy przystąpili do konkursu i przez dwa miesiące realizowali wyznaczone zadania. Aby otrzymać certyfikat należało zrealizować co najmniej 6 z 8 zadań i uzyskać 70% możliwych do zdobycia punktów. Wzięliśmy udział w zadaniu1 – opracowanie kodeksu bezpiecznego pobytu w świetlicy, w zadaniu 2 – wykonanie plakatu reklamującego świetlicę szkolną, w zadaniu 4 – przeprowadzenie konkursu „Czytamy bajki” – bohaterowie w pracach plastyczno-literackich, w zadaniu 5 – przeprowadzenie zajęć tematycznych: „Zdrowy i aktywny styl życia”, w zadaniu 7 – przeprowadzenie konkursu z plastyką i techniką za pan brat „Kochamy przyrodę” i w zadaniu 8  wykonanie fotorelacji  „Nasza świetlica jest otwarta na potrzeby środowiska lokalnego”. Konkurencja  była duża, bo startowały szkoły z całego województwa śląskiego. Przy takiej ilości zgłoszonych szkół  zostaliśmy zauważeni: otrzymaliśmy wyróżnienie za plakat „Kochamy przyrodę” oraz zgromadziliśmy wymaganą ilość punktów do zdobycia certyfikatu „Bezpieczna i przyjazna – świetlica szkolna”. Galeria zdjęć

Ewa Sierant


Dzień dziecka w świetlicy

 

1 czerwca w świetlicy szkolnej dzieci także obchodziły swoje święto. Były zabawy z balonami, tor przeszkód oraz malowanie twarzy. Na zakończenie, za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Galeria zdjęć

                                                                                                   Wychowawcy świetlicy.


Nasza świetlica otwarta na potrzeby środowiska lokalnego

– fotorelacja z działalności i współpracy z różnymi organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na terenie Bestwiny - zadanie numer 8

 


Świetliczaki w bibliotece

 

25 kwietnia 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie gościła uczniów uczęszczających na świetlicę z klas I. Podczas spotkania świetliczaki poznały zasady zachowania się w bibliotece oraz te dotyczące wypożyczania i poszanowania książek. W tym dniu odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego skierowane do naszych młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola. Można było zobaczyć wszystkie prace przedszkolaków.

Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, księgozbiorem, oraz podarowała każdemu zakładkę do książki. Na koniec panie z biblioteki zaprezentowały dzieciom bajkę. Galeria zdjęć

Barbara Górka

 


Świetliczaki świętują Dzień Bibliotekarza

W dniu 8 maja po raz kolejny świetliczaki zawitały w bibliotece ale tym razem z innej przyczyny. Otórz tego dnia przypada Święto Bibliotekarza.  Świetliczaki z uśmiechem na twarzy przekroczyli progi biblioteki by wręczyć z tej okazji piękną laurkę dla pań pracujących w bibliotece. Wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom w dniu ich święta życzymy tego co najlepsze: bohaterskich czytelników, ekscytujących bibliotecznych przygód prosto z książek, idealnych statystyk czytelniczych, kreatywnych i niekończących się pomysłów. Galeria zdjęć

Barbara Górka, Edyta Zemanek


Nowa oferta zajęć świetlicowych – gry logiczne i strategiczne

Rada Rodziców sfinansowała zakup nowych gier dla świetlicy szkolnej. Pan Daniel Kopeć zapoznał uczniów z najnowszymi trendami oraz pomógł przy wyborze najlepszych i najciekawszych gier edukacyjnych. Posiadamy obecnie gry, dzięki którym można miło spędzić czas w gonie rówieśników. Nowe gry pozwalają graczom w logicznym myśleniu, koncentracji, strategicznym działaniu i innowacyjności. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za przekazanie funduszy na zakup gier do świetlicy szkolnej. Galeria zdjęć


Dzień Kobiet w świetlicy

Jak co roku w naszej świetlicy obchodzone jest takie piękne święto jak Dzień Kobiet. Mimo, iż w tym dniu było tylko trzech chłopaków, nie obyło się bez kwiatów, całusów i uścisków. Wszystkie kobiety, te małe i te większe bardzo dziękują... Galeria zdjęć

Barbara Górka


Świetliczaki w kinie Helios

W dniu 28 luty 2015 roku świetliczaki z klasy pierwszej miały okazję wyjechać do kina Helios w Bielsku – Białej na projekcję bajki „Spangebob na suchym lądzie”. Oprócz samego seansu mieliśmy okazję zobaczyć pomnik Bolka i Lolka oraz Reksia.

Kolejna grupa świetliczków wyjechała w dniu 14 marca2015 roku na bajkę „Fru”.

Filmy podobały się dzieciom. Oczywiście nie zabrakło refleksji nad tym, co było.... Galeria zdjęć

Barbara Górka, Edyta Zemanek


Wyniki IV Gminnego Międzyświetlicowego Konkursu  „Cztery Pory Roku”

„KOLĘDNICY -WĘDROWNICY”

 

KLASY PIERWSZE  

I miejsce – GAC NATASZA KL.IC  ZSP Bestwina

II miejsce – MAGIERA  WERONIKA KL.IC  ZSP Bestwina

               LEJKOWSKI JAKUB KL.IC.  ZSP Bestwina

III miejsce – BUŁAWA KLAUDIA KL.IC.  ZSP Bestwina

                KORCZYK KAMILA KL.IC.  ZSP Bestwina

WYRÓŻNIENIA

BUDA MAŁGORZATA  KL.IB.  ZSP Bestwinka

KUBICZEK JAGODA  KL.IB.   ZSP Bestwinka

DLA KLASY 1A ZSP Bestwina

DLA KLASY 1B ZSP Bestwina

 

KLASY DRUGIE I TRZECIE

I miejsce – LASEK KAROLINA  KL.IIA  ZSP Bestwinka

              STANCLIK MICHAŁ KL.IIA  ZSP Bestwina

II miejsce – POLASZEK ADA KL.IIA  ZSP Bestwina

               GÓRA NATALIA KL.IIB.  ZSP Bestwina

III miejsce – GAWRON MAŁGORZATA KL.IIA  ZSP Bestwina

                MOTŁOCH KACPER KL.IIA.  ZSP Bestwina

WYRÓŻNIENIA

FIRGANEK JULIA I LASEK KAROLINA KL.IIA.  ZSP Bestwinka

 

KLASY CZWARTE, PIĄTE I SZÓSTE

I miejsce – RIVA MILENA KL.IVC  ZSP Bestwina

              ŻUROWSKI NIKODEM KL.IVC  ZSP Bestwina

II miejsce – SZUBERT PATRYK KL.VB  ZSP Bestwina

III miejsce – GAWRON KATARZYNA KL.VIB.  ZSP Bestwina

 

WYSTAWA PRAC W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM  W BESTWINIE

 

  

______________________________________________________________________________________________________

 

 

IV  Gminny Świetlicowy Konkurs „Cztery Pory Roku” „Kolędnicy – Wędrownicy”

 

Organizator : Świetlica - ZSP w Bestwinie

Cele konkursu:

- propagowanie kultury regionalnej oraz słabnącej  tradycji kolędowania

- rozwijanie i kształtowanie wrażliwości estetycznej i kreatywności uczniów

Techniki :

- malarstwo, rzeźba, witraż, wypiekanki, wyklejanki, wyszywanki, techniki lalkarskie

Adresaci konkursu:

- uczniowie szkoły podstawowej z klas 1-6

Termin nadsyłania prac-  20.01.2015r.

Metryczka na pracy powinna zawierać następujące dane:

- imię i nazwisko autora

- klasa

-  nazwa szkoły

Ocena prac - kategorie:

I kategoria - uczniowie klas pierwszych

II kategoria – uczniowie klas drugich i trzecich

III kategoria – uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły 31.01.2015r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

______________________________________________________________________________________________________

 

Andrzejki  w świetlicowej gromadzie

 

Andrzejki to czas wróżb i zabaw znany w Polsce od 450 lat. W wigilię imienin Andrzeja - 29 listopada przypada tradycyjny wieczór przepowiadania przyszłości.

Świetliczaki do andrzejkowej zabawy przygotowały ciekawe dekoracje, zgromadziły materiały i przedmioty potrzebne do wróżb. Początek zabawy rozpoczął się przypomnieniem historii i przysłów związanych ze świętym Andrzejem  „ Na świętego  Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”, ”Noc Andrzeja świętego przyniesie nam narzeczonego”.

Po krótkim wprowadzeniu, rozpoczął się czas wróżb. Nie były to tylko te tradycyjne z przestawianiem butów czy wybieraniem imion z serca. Pojawiła się magiczna kostka, wirujące szpileczki, litery na karteczkach napisane atramentem „sympatycznym”. Dzieci dowiedziały się co czeka ich w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać i czy ich skryte marzenia się spełnią. Tradycyjne lanie wosku zastąpione zostało rozdmuchiwaniem przez rurkę kolorowych kleksów, z których wychodziły ciekawe postacie, zwierzęta i przedmioty. Konkurencje taneczne urozmaiciły zabawę andrzejkową a drobne upominki były miłą niespodzianką dla wszystkich.

Galeria zdjęć

Magdalena Sierant

______________________________________________________________________________________________________

 

Święto Pluszowego Misia

 

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Tego dnia wszystkie świetliczaki mile nas zaskoczyli. Nie było chyba dziecka, które przyszło bez swojego Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Dzieci opowiadały o swoich przyjacielach – jak się znalazł u nich w domu, jak mają na imię. Na zakończenie odbyły się wspólne tańce i pląsy przy „misiowych piosenkach”. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć wszystkich dzieci z pluszakami. Galeria zdjęć

Barbara Górka, Edyta Zemanek

______________________________________________________________________________________________________

 

Wyniki IV Świetlicowego Konkursu Cztery Pory Roku „Jesień oczami dziecka”

 

PRACE INDYWIDUALNE

Klasy pierwsze

I miejsce: Kula Natalia - ZSP Bestwinka

II miejsce: Kowalski Mikołaj, Bartosz Latacz - ZSP Bestwinka

III miejsce: Kowalczyk Jakub, Krywult Daniel - ZSP Bestwina

Wyróżnienia: Nowak Kinga – SP nr 36 Bielsko – Biała, Świgoń Adrianna - ZSP Kaniów

Klasy drugie

I miejsce: Jarczyk Amelia - ZSP Bestwinka

II miejsce: Firganek Julia , Lasek Karolina - ZSP Bestwinka

III miejsce: Góra Natalia, Pastor Zuzanna - ZSP Bestwina

Wyróżnienia: Beniowska Anna - ZSP Kaniów, Fluder Patryk – ZSP Bestwinka

Klasy trzecie

I miejsce: Kłoda Kordian, Zięba Emilia - ZSP Bestwinka

II miejsce: Golec Julia , Prymula Przemysław - ZSP Bestwinka

III miejsce: Cieślak Amelia - ZSP Bestwina

Klasy czwarte i piąte

I miejsce: Lasek Wiktoria - ZSP Bestwinka

Wyróżnienia: Góra Kamila, Hoffmann Monika – ZSP Bestwinka

PRACE GRUPOWE

I miejsce:  

Świetlica Szkolna - Janowice

Świetlica Środowiskowa „Promyk” -  Bestwinka

Wszystkim laureatom gratulujemy.

Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu składamy podziękowania.

Nagrody i dyplomy przesłane zostaną do dnia 15.11.2014r.

Galeria zdjęć

______________________________________________________________________________________________________

Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka zagościł w naszym świetlicowym kalendarzu na dobre.
W tym roku nauczyciele świetlicy pamiętali o wrześniowym święcie i na ten dzień przygotowali dla wszystkich chłopców sentencje, które były przyczepione do lizaków. Chłopcy czytali dowcipne teksty i z rekwizytami wychodzili do wspólnego zdjęcia. Zabawa była wyśmienita.

„Klata jak u pirata, a w środku wata.

Kopie w piłkę jak Ronaldo i po świecie stąpa twardo.

Jestem śliczny jak kwiatuszek, co ma wokół setki muszek.

Kucharz ze mnie jest morowy, nie tracę przy paniach głowy.

Jestem piękny i uroczy popatrzcie w moje oczy.

Mam odwagę supermena, która zło w dobro zamienia.”

Podziękowania za słodkie drobiazgi składamy opiekunowi sklepiku szkolnego - pani Jadwidze Kijas.

Galeria zdjęć

Magdalena Wodniak – Foksińska

Magdalena Sierant

______________________________________________________________________________________________________

 

Z życia świetlicy 2013/2014

______________________________________________________________________________________________________

Wzorowy świetliczak 2014

Jak co roku w naszej świetlicy przyznajemy tytuł wzorowego świetliczaka. Tym razem taki tytuł przyznaliśmy Natalii Góra z klasy 1b. Natalka przez cały rok szkolny chętnie uczestniczyła w zabawach, zajęciach świetlicowych, chętnie wykonywała prace plastyczne, chętnie brała udział w licznych konkursach plastycznych i muzycznych. 

Gratulujemy...

Wychowawcy świetlicy

______________________________________________________________________________________________________

Witajcie w naszej bajce...

Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć,  a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym.  Wprowadzenie dzieci w świat sztuki przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnie, doskonali mowę, która staję się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości.

W dniu 24.06 uczniowie klas pierwszych, którzy przez cały rok przychodzili na świetlicę przygotowali niespodziankę dla swoich rodziców. Dzieci wcieliły się w rolę aktorów przedstawiając wiersze Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” oraz „Leń”. Uczniowie powitali rodziców rytmiczną piosenką, następnie przedstawili wiersze, kończąc piosenkami oraz wierszami o tematyce wakacyjnej. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom serduszko z puzzli jako podziękowanie za możliwość spędzania czasu na świetlicy. Galeria zdjęć

 Wychowawcy świetlicy

______________________________________________________________________________________________________

Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej przebiegał inaczej niż w latach poprzednich. Nowy sprzęt, gry edukacyjne, pomoce do zabaw sportowych, kupione w miesiącu kwietniu umożliwiły przeprowadzenie atrakcyjnych konkursów, gier i zabaw. Największym zainteresowaniem  cieszyły się rozgrywki w „Piłkarzyki” zarówno uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjalistów. 
Gry na spostrzegawczość i  refleks były dużą dawką dobrej zabawy i śmiechu, a zawody w budowaniu konstrukcji przyszłości pozwoliły rozbudzić inwencję twórczą zawodników. Nowy sprzęt pozwala spędzać czynnie czas wolny wszystkim uczniom nie tylko tym zapisanym  na zajęcia świetlicowe.
W czasie przerw każdy zagląda  z zaciekawieniem na rozgrywki kolegów. Dziękujemy za możliwość miłego i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Galeria zdjęć

______________________________________________________________________________________________________

Wyniki III  Gminnego Międzyświetlicowego Konkursu „Cztery Pory Roku” konkurs plastyczno-poetycki „Święto Polskiej Niezapominajki”

Wyniki konkursu poetyckiego:

I miejsce- Milena Riva 3c

II miejsce- Anna Czernek 5b

III miejsce- Fabian Riva 3c

Wyróżnienie- Maria Kubera 3c

Wyniki konkursu plastycznego:

Klasy pierwsze:

I miejsce- Kacper Wojciech 1a

II miejsce- Małgorzata Gawron 1a

III miejsce- Maciej Kozłowski 1a

Wyróżnienie- Julia Mędrala 1a

Klasy drugie:

I miejsce- Aleksandra Czyż 2 kl. SP 36 Bielsko-Biała

II miejsce- Amelia Cieślak 2a

III miejsce- Oliwier Nowak 2a

Wyróżnienie- Maria Jankowska 2 kl.SP 36 Bielsko-Biała

Klasy trzecie:

I miejsce- Aleksandra Jonkisz 3c

II miejsce- Kaja Kudrys 3c

III miejsce- Adrianna Pfeifer 3b

     Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie, Paniom za pomoc oraz przygotowanie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Anna Krywult-Dyrek

______________________________________________________________________________________________________

Święto Niezapominajki

 15 maja obchodziliśmy w świetlicy  Święto Polskiej Niezapominajki.

Ideą tego święta jest wzbudzanie szacunku dla polskiej przyrody oraz przypomnienie o ochronie środowiska. To również dzień, w którym dzieci obdarowują  niebieskimi kwiatuszkami osoby, które kochają i szanują. Z tej okazji dzieci przygotowały piękne laurki, które wręczyły panią dyrektor i innym nauczycielom. Świetliczaki w tym dniu brały również  udział w zajęciach podczas których dowiedziały się jak można pomóc naszej przyrodzie. Dzieci kolorowały kwiaty niezapominajki, na których napisały w  jaki sposób chcieliby pomóc naszej przyrodzie. Zdjęcia zamieszczamy w galerii.

                                                                                                 Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

Zwyczaje wielkanocne

„Na stole święcone, a obok baranek, koszyczek pełny barwnych pisanek i tak znamienne w polskim krajobrazie w bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie. Zielony barwinek, fiołki i żonkile Barwami stroją uroczyste chwile. W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie, gdy wielkanocne na stole śniadanie”.

Święta Wielkanocne szczególnie mocno kojarzą się ze staropolską tradycją. Podtrzymują ją również członkowie naszej świetlicy. Z okazji Świąt Wielkanocnych 16 marca 2014 r. klasy 1, w świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach  na temat: „Zwyczajów  Wielkanocnych”. Dzieci poznały obrzędy i tradycje, te dawne zapomniane i te dzisiejsze, związane ze Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi technikami malowania pisanek, jak również ze sposobem przygotowania świątecznego koszyczka, z atmosferą związaną ze święceniem pokarmów, jak również z atmosferą w czasie śniadania wielkanocnego. Nie zabrakło wspólnych rozmów o obrzędach w poniedziałkowy śmigus-dyngus. Dzieci brały udział w zabawach, rebusach i zagadkach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Aby prawdziwiej poczuć zbliżające się święta, wspólnie upiekliśmy babkę wielkanocną, która wszystkim bardzo smakowała. Galeria zdjęć

Anna Krywult-Dyrek

______________________________________________________________________________________________________

Wielkanoc w świetlicy

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt, poprzedzone świątecznymi przygotowaniami.

Zgodnie z wielkanocną tradycją przedświąteczny czas, dzieci w świetlicy spędziły na przygotowaniu pisanek i ozdób. Na zajęciach warsztatowych rękodzieła artystycznego dowiedziały się o świątecznych tradycjach, obyczajach i wielkanocnej symbolice. Poznały nowe techniki ozdabiania jaj i ciekawe sposoby przygotowania atrakcyjnych ozdób na wielkanocny stół. W przyjemnej atmosferze dzieci twórczo spędziły czas.

Galeria zdjęć

Magdalena Sierant

______________________________________________________________________________________________________

III  Gminny Międzyświetlicowy Konkurs  „Cztery Pory Roku” „Aleksander Fredro na poważnie i na wesoło” projekt okładki lub zakładki do wierszy „Paweł i Gaweł”, „Osiołkowi w żłoby dano”, „Małpa w kąpieli”

Wyniki konkursu

 

Klasy pierwsze – zakładka do książki

I miejsce – Lasek Karolina ZSP Bestwinka, II miejsce – Góra Natalia ZSP Bestwina

Klasy pierwsze – projekt okładki

I miejsce – Durajczyk Liwia ZSP Bestwina, II miejsce – Gawron Małgorzata ZSP Bestwina, III miejsce – Polaszek Ada ZSP Bestwina

Klasy drugie – zakładka do książki

I miejsce – Zięba Emilia ZSP Bestwinka, II miejsce – Jałowiecki Piotr ZSP Bestwinka

Klasy drugie – projekt okładki

I miejsce – Jankowiak Kamila ZSP Bestwina, II miejsce – Niemczyk Aleksandra ZSP Janowice, III miejsce – Kubica Kacper ZSP Janowice

Klasy trzecie– zakładka do książki

I miejsce – Szlosarczyk Zuzanna ZSP Bestwinka, II miejsce – Joanna Buda i Hoffmann Monika ZSP Bestwinka, III miejsce – Wilczek Maciej ZSP Bestwina

Klasy trzecie – projekt okładki

I miejsce – Murzynowska Natalia ZSP Bestwinka, II miejsce –  Jonkisz Aleksandra i Raczek Magdalena ZSP B-na, III miejsce – Riva Milena ZSP Bestwina

Klasy 4-6 – zakładka do książki

Wyróżnienie – Cieślak Kamila ZSP Bestwina, Wyróżnienie – Lepianka Katarzyna ZSP Bestwina

Klasy 4-6 – projekt okładki

Wyróżnienie – Celmer Izabela ZSP Bestwina, Wyróżnienie –  Waluś Magdalena ZSP Bestwinka

WYRÓŻNIENIA

Klasy pierwsze

Rusin Maja, Stanclik Michał, Szmagaj Kinga, Wojciech Kacper, Poniewierski Tomasz

Klasy drugie

Niemczyk Anna, Cygan Kacper

Klasy trzecie

Gębala Oliwia, Krawiec Oliwia, Piadek Karolina, Raczek Magdalena, Stanclik Małgorzata, Kudrys Kaja

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Galeria zdjęć

Magdalena Sierant

______________________________________________________________________________________________________

Dzień Kobiet w świetlicy

8 marca to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. Świetliczaki  świętowały ten wyjątkowy dzień już 6 marca. Specjalnie na ta okazję zostały przygotowane zajęcia. Chłopcy przygotowali dla wszystkich dziewczynek oraz dla pań w szkole piękne, własnoręcznie wyklejane kwiaty. Składali również życzenia dziewczynkom  i panią.  Nie obyło się też bez cukierków. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo w tym dniu, byli mili i uczynni, cudownie by było, gdyby to dobre zachowanie udało się przenieść na wszystkie pozostałe dni. Wszystkie panie  i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia  i kwiaty. 

Galeria zdjęć

Wszystkim panią życzymy:

SPEŁNIENIA MARZEŃ , NAJPIĘKNIEJSZYCH DNI PRZEPEŁNIONYCH SŁOŃCEM I CIEPŁYM UŚMIECHEM

                                                                                                                                             Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

Wiosenne przebudzenie.

W tym roku „Pani Wiosna”, przysłała do dzieci telegram, że ma dość czekania do 21 marca i zawitała do świetlicy  już w ostatnim dniu lutego.  Dzieci na przywitanie gościa przygotowywały się przez cały tydzień. Musiały wykonać zadania przysłane przez „Wiosnę”. Dowiedziały się, jakie ptaki  przylatują pierwsze do Polski, jakie kwiaty zakwitają, kiedy na łąkach leży jeszcze  śnieg , które drzewa najwcześniej budzą się z zimowej drzemki. Dzieci wszystkie polecenia wykonały celująco, przystroiły świetlicę wiosennymi kwiatami wykonanymi z płatków kosmetycznych i zaprosiły „Panią Wiosnę” do wspólnej zabawy.

Galeria zdjęć

______________________________________________________________________________________________________

Walentynki

W tym roku wychowawcy świetlicy szkolnej zaproponowali uczniom  inny sposób spędzenia Święta Zakochanych. Zaprosili wszystkich do wzięcia udziału w filmowej akcji „Miłość niejedno ma imię”. Krótkie filmiki o miłości i przyjaźni, zaprezentowane zostały 14 lutego. Nakręcone projekcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Twórcze pomysły niektórych „filmowców” były bardzo kreatywne. Podczas prezentacji rozdane zostały serduszka z Amorem i Walentynkowe życzenia, wykonane przez uczniów zajęć świetlicowych. Mamy nadzieję, że Filmowe Święto Walentynkowe, będzie kontynuowane w przyszłym roku.

Magdalena Sierant

http://www.youtube.com/watch?v=N9dVzIarupk

http://www.youtube.com/watch?v=cLkSPekL3mM

http://www.youtube.com/watch?v=JCQnHRKkcRM

http://www.youtube.com/watch?v=IdYaWYqYc-o

http://www.youtube.com/watch?v=W9vHVjNxcjY

http://www.youtube.com/watch?v=tZTF03jgKEc

http://www.youtube.com/watch?v=cxYMURphj5s

______________________________________________________________________________________________________

Wyniki konkursu „Niech kolęda prowadzi nas”

W dniu 16.01.2014r. przed feriami zimowymi odbył się w świetlicy szkolnej konkurs kolędowy „Niech kolęda prowadzi nas”. Uczniowie  z klas  1-6  zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Każdy występ był wyjątkowy, czy wykonany przy akompaniamencie  instrumentu, czy a cappella dostarczał tyle samo wzruszeń. Mali artyści świetnie czuli się w roli piosenkarzy, chociaż dla wielu  był to debiut. Koledzy i koleżanki nagradzali brawami każdego uczestnika. Występom  towarzyszyła miła atmosfera, koncert dostarczył wiele wzruszeń. Galeria zdjęć

Wyniki konkursu:

Kategoria – klasy pierwsze:

I miejsce – Małgorzata Gawron, Adrianna Polaszek, Maria Litwinek

II miejsce – Miłosz Maroszek

II miejsce – Natalia Góra

Kategoria – klasy drugie:

I miejsce  (duet)– Kamila Jankowiak, Adriana Pfeifer (kl.3)

II miejsce – Amelia Cieślak

Kategoria – klasy trzecie:

I miejsce (duet) –  Aleksandra Jonkisz, Martyna Kubik (kl.6)

II miejsce – Krystian Matura

Kategoria – klasy 4-6:

I miejsce – Emilia Filip (kl.4)

I miejsce  (trio)– Zuzanna Kohnke, Zofia Tracz, Mikołaj Chwałek (kl.6)

II miejsce  (duet) – Martyna Kubik, Julia Sołtysik (kl.6)

Gratulujemy

Podziękowania dla:

Barbary Górka , Magdaleny  Wodniak - Foksińskiej, Magdaleny Sierant  za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Ewa Sierant

______________________________________________________________________________________________________

Świąteczne prezenty

Grudzień to miesiąc obfitujący w prezenty. Dzieci w świetlicy dawno czekały na nowe gry. Cierpliwość świetliczaków została wynagrodzona. Przed świętami Pani dyrektor tak jak Św. Mikołaj przyniosła dawno oczekiwany stół z piłkarzykami, stół bilardowy i zestaw innych ciekawych gier. Nowe pomoce zostały zakupione ze zbiorki surowców wtórnych.

Wszyscy korzystający z zajęć świetlicowych dziękują za trafiony zakup.

Galeria zdjęć

______________________________________________________________________________________________________

Znajdź się wśród życzliwych

Tradycyjnie , już po raz trzeci 21.11.2013 r. świetliczaki przyłączyły się do akcji „Znajdź się wśród życzliwych”. Przy pomocy gimnazjalistów na planszy powstało rozłożyste drzewo życzliwości. Do grona życzliwych świetliczaki zaprosiły wszystkich uczniów szkoły. Każdy mógł na „spadających” liściach  napisać życzenia, miłe słowa czy pozdrowienia. Poczta drzewa życzliwości cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do grona życzliwych zaproszone zostały pani Agata Rak, Eleonora Ochman, Małgorzata Zawiła.

…„Być uprzejmym i życzliwym to znaczy posiadać umiejętność przyjaznego współżycia z innymi ludźmi:..

Galeria zdjęć

Wychowawcy świetlicy

______________________________________________________________________________________________________

Halloween w świetlicy

31 października w świetlicy  szkolnej  uczniowie brali udział w zajęciach związanych ze świętem Halloween. Specjalnie na tę okazję, pani przybliżyła dzieciom zwyczaje i symbole związane z tym szczególnym dniem. Nie zabrakło tak charakterystycznych dla tego święta odpowiednio wydrążonych dyni oraz wielu konkursów i zabaw. Zadania, których podjęli się ich uczestnicy, to między innymi taniec z miotłą, rzut piłeczkami do dyni czy  mumia. Jednak wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym doskonale. Zdjęcia zamieszczamy w galerii.

______________________________________________________________________________________________________

Dary jesieni

W piękne ciepłe jesienne przedpołudnie do świetlicy szkolnej zawitała „Pani Jesień”. Przyniosła dzieciom wiele prezentów - kosz owoców z sadu, kolorowe warzywa na świetlicowy stragan i pachnące lasem szyszki, grzyby, orzechy, kasztany i kolorowe liście. Dzieci doskonale wiedziały, że jesień to pora roku gdzie zbierane są plony z sadu, ogrodu i lasu oraz, że wszystkie skarby jesieni pełne witamin można przechowywać na różne sposoby. Zrobione przetwory: dżemy, soki, marynaty susze, kiszonki, kompoty chętnie wyciągamy ze spiżarni  w zimie. Świetliczaki, mogły zaglądnąć do takiej spiżarni i zrobić zakupy na straganie. Wykonane przez dzieci kolorowe kosze pełne owoców i warzyw udekorowały świetlicę. Zabawa kończąca zajęcia i przeprowadzona degustacja pozwoliła zapamiętać, że dary jesieni to źródło witamin potrzebne każdemu dziecku.

 

     

______________________________________________________________________________________________________

 

Dzień Chłopaka

 

W tym roku „Dzień Chłopaka” obchodziliśmy nie tylko w świetlicy. Drobne niespodzianki „wąsiki” z czarnego kartonu na szaszłykowych patyczkach i harmonijkowe „muszki” na gumce wykonane na zajęciach świetlicowych zawitały w każdej klasie i były miłymi prezentami dla chłopaków. Śmieszne drobiazgi cieszyły nie tylko chłopców ale także dziewczęta. W święcie wzięli udział również nauczyciele przyjmując upominki od uczniów.

Aby dzień był wesoły nie trzeba zbyt wiele, miłe drobiazgi mogą sprawić dużo radości. Galeria zdjęć

 

Wychowawcy świetlicy

______________________________________________________________________________________________________

Pasowanie na Świetliczaka

 

26 września 2013 roku w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość  „Pasowania na Świetliczaka”, czyli przyjęcie do grona Świetliczaków najmłodszych uczniów naszej szkoły. W uroczystości wzięły udział wychowawczynie świetlicy oraz uczniowie klas pierwszych.

Aby dostać się do grona Świetliczaków, uczniowie musieli wykazać się niezwykłą sprawnością. Przyszłe Świetliczaki zostały poddane kilku próbom: porządku, dotyku jak i wiedzy. Sprawdziliśmy również, czy dzieci wiedzą, gdzie jest miejsce każdej zabawki w świetlicy. Na koniec dzieci zostały poczęstowane plasterkiem cytryny, po zjedzeniu którego miały się uśmiechnąć (różnie to z tym uśmiechem było). Wszystkie dzieci doskonale przeszły test gotowości świetlicowej, po czym złożyły uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę wszyscy uczniowie otrzymali Dyplomy Wzorowego Świetliczaka oraz mały upominek.

Zdjęcia zamieszczamy w galerii

Wychowawcy świetlicy

______________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________

Dzień Polskiej Niezapominajki

Po raz kolejny w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki, który przypada 15 maja. To przede wszystkim święto przyrody. Niezapominajki przypominają nam, że należy zawsze dbać o środowisko, szanować zieleń i roślinność. Dzieci w świetlicy wykonały prace plastyczne związane z niezapominajkami oraz obdarowały panie dyrektor i nauczycieli bukietami kwiatów oraz  laurkami. Galeria zdjęć

 

______________________________________________________________________________________________________

Wiosna w świetlicy

Mimo, iż pogoda za oknami wcale nie wiosenna to u nas już wiosna zagościła na stałe. Świetliczaki wykonywały prace o tematyce wiosennej i świątecznej. Staraliśmy się wykorzystać różne ciekawe pomysły, i tak udało nam się zrobić koszyczki z patyczków od lodów w których zasialiśmy rzeżuchę. Również dużym zainteresowaniem cieszą się prace wykonane techniką orgiami. Z kwadratów o różnej długości boków zrobiliśmy kwiaty, a z kół o różnej średnicy udało nam się wykonać kartki wielkanocne. Zdjęcia zamieszczamy w galerii.

                                                                                                                             Barbara Górka, Ewa Sierant

______________________________________________________________________________________________________

Wyniki  II  Gminnego  Międzyświetlicowego  Konkursu Plastycznego
„Cztery Pory Roku - Zima”

Kategoria – klasy trzecie:

   Miejsce I-Wiktoria Lasek – ZSP Bestwinka

Kategoria – klasy drugie:

   a/ prace indywidualne:

   miejsce I – Martyna Mieszczak – ZSP Bestwina

   miejsce II- Nina Górka – ZSP Bestwina

   miejsce III – Łukasz Baścik – ZSP Bestwina

   b/ praca grupowa:

   miejsce I – Kaja Kudrys, Ola Jonkisz, Maria Kubera – ZSP Bestwina

Kategoria – klasy pierwsze:

   a/ prace indywidualne:

   miejsce I – Amelia Cieślak – ZSP Bestwina

   miejsce II – Kamila Jankowiak – ZSP Bestwina

   miejsce II – Oliwier Nowak – ZSP Bestwina

   miejsce III – Martyna Antosz – ZSP Bestwina

   b/ praca grupowa:

   miejsce I – Martyna Antosz, Kamila Jankowiak – ZSP Bestwina

   c/ wyróżnienia:

   Malwina Markiel, Ola Radzik – ZSP Bestwina.

Wszystkim laureatom gratulujemy, a nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu bardzo dziękujemy.

______________________________________________________________________________________________________

Andrzejki w świetlicy

W dniu 30.11.2012 r. w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy zabawę Andrzejkową.  Odbyły się wróżby, konkursy oraz wspólna zabawa przy muzyce.  Zdjęcia  zamieszczamy w galerii.

                                                                           Barbara Górka, Bożena Fajferek

 

______________________________________________________________________________________________________

Światowy Dzień Pluszowego Misia

  W naszej świetlicy Święto Pluszowego Misia obchodziliśmy już w piątek 23 listopada. W tym dniu dzieci przyszły do świetlicy ze swoimi ulubionymi pluszakami. Opowiadały o swoich maskotkach, tańczyły z misiami w rytm piosenki "Pokochaj pluszowego misia". Pokolorowanymi obrazkami   misiów dzieci udekorowały salę świetlicową. Na koniec pani Basia poczęstowała wszystkie dzieci misiem – żelką. 
         Zdjęcia w galerii.

                                                                           Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

Światowy Dzień Życzliwości

Już po raz drugi 21 listopada dzieci zapisane do świetlicy  obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Atmosfera w świetlicy była radosna. Wszyscy chcieli znaleźć się wśród życzliwych, uśmiechali się, mówili miłe słowa i zawieszali medale na drzewach życzliwości.

Do grona  życzliwych zaproszone zostały pani dyrektor Agata Rak oraz pani Eleonora Ochman i Małgorzata Zawiła.

Dzieci zapisane do świetlicy szkolnej przygotowały również pocztę dla życzliwych do której można było wrzucać życzliwe karteczki.

W atmosferze przyjaźni i radości zakończył się ten wyjątkowy dzień. Galeria zdjęć

 Wychowawcy świetlicy

 

______________________________________________________________________________________________________

Wyniki - II Gminnego Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego

„Cztery Pory Roku – Jesień”

Kategoria -praca zespołowa

I miejsce 

praca pt. „ Jesienna kompozycja” uczniowie klasy trzeciej z Bestwinki

II miejsce 

praca pt. „ Drzewko ” uczniowie klasy trzeciej z Bestwinki

III miejsce 

praca pt. „ Pani Jesień ” uczniowie klasy drugiej i trzeciej z Bestwinki

III miejsce 

praca pt. „ Owoce ” uczniowie klasy drugiej i trzeciej z Bestwiny

 

Kategoria - praca indywidualna ( uczniowie klas 1-3)

I miejsce

Klara Gęszka  -  SP Kaniów

II miejsce

Wiktoria Kurasiewicz  -  SP Kaniów

Justyna Sowa  -  SP Kaniów

III miejsce

Oliwier Nowak  -  ZSP Bestwina

 

Kategoria - praca indywidualna ( uczniowie klas 4-6)

I miejsce

Iza Mełeszko  -  ZSP Bestwina

II miejsce

Michał Mikoda  -  SP Kaniów

III miejsce

Milena Brosz  -  SP Kaniów

Nagroda  GRAND PRIX

 „ Jesienny Collage”  -  SP Janowice

 

 

Wszystkim laureatom gratulujemy
a nauczycielom przygotowujących uczniów do konkursu składamy podziękowania.

 

Nagrody i dyplomy doręczone zostaną do dnia 15.11.2012r.

 

Galeria nagrodzonych prac

______________________________________________________________________________________________________

Zdobywamy sprawności świetliczaka

 

26 września obchodziliśmy Dzień Świetliczaka. Od początku roku  wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy miały okazje bliżej się poznać biorąc  udział w różnych zabawach integracyjnych i zapoznawczych. Na podstawie tego co udało nam się zrealizować przez ostatnie 3 tygodnie w świetlicy oraz mając na uwadze zainteresowania i potrzeby dzieci opracowaliśmy sprawności, które przez cały rok szkolny będą zdobywać wszystkie świetliczaki. Każdy otrzymał kartę sprawności do której codziennie będą wpisywane punkty za realizacje poszczególnych zadań. Mamy nadzieje, że zmotywuje to wszystkich do aktywnego spędzania czasu w świetlicy, umożliwi realizowanie zdolności i zainteresowań ora nauczy dzieci zdrowej rywalizacji.

Zdobywane sprawności:

Sowa Mądra Głowa, artysta Malarz, Czyścioszek, Mistrz Gier i Zabaw, Zachowanie negatywne, zachowanie pozytywne

                                                                                              Katarzyna Jonkisz

                                                                                              Ewa Sierant

       

  

______________________________________________________________________________________________________

Pasowanie uczniów klasy pierwszej na Świetliczaka 

Dnia 21.09.2012 r. w piątek w świetlicy szkolnej odbył się chrzest świetlicowy, czyli Pasowanie na Świetliczaka klasy pierwszej. Zanim nastąpił uroczysty moment pasowania, dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach: odgadywały hasła w zabawie zgaduj-zgadula, dzieci układały puzzle , sprawdziliśmy również, czy dzieci wiedzą, gdzie jest miejsce każdej zabawki w świetlicy. Po zabawach i konkursach nastąpiło uroczyste złożenie przysięgi. Na pamiątkę uroczystości każdy pasowany uczeń otrzymał dyplom  "Wesołego Świetliczaka."

Rota świetlika:

„Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym,
uśmiechniętym i koleżeńskim.
Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów.
Dbać o porządek i czystość w świetlicy.
Nigdy nie zapomnę powiedzieć
Dzień dobry, Przepraszam, Dziękuję.
Obiecuję bawić się, uczyć się, odrabiać lekcje,
Sprzątać, troszczyć się o świetlicę
I oczywiście kochać swoje panie.”

                                               Ślubujemy

Życzymy nowym Świetliczakom dużo sukcesów w nauce i radości w codziennym życiu.
Więcej zdjęć w galerii

                                                                                                                      Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

 

Wzorowe Świetliczaki

Dzieci uczęszczające na świetlice przez cały rok zdobywały sprawności tj:  „Sportowiec” , „Sowa mądra głowa”,  „Czyścioszek”, „Ekolog”, „Artysta -malarz”. Pod koniec czerwca po podsumowaniu wszystkich punktów, które dzieci cały rok zbierały podczas zajęć świetlicowych , wyróżniliśmy osoby, które zdobyły ich najwięcej, byli grzeczni i chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Wzorowymi świetliczakami  zostali:

1.       Ma łgorzata Stanclik – kl. I

2.       Weronika Witkowska – kl. I

3.       Aleksandra Jonkisz – kl. I

4.       Patrycja Czubin – kl. III

5.       Piotr Tobijasiewicz – kl. III

6.       Iza Celmer – kl. III

Wszystkim serdecznie gratulujemy .  Katarzyna Jonkisz, Ewa Sierant, Barbara Górka

 

        

______________________________________________________________________________________________________

Święto Polskiej Niezapominajki klas pierwszych

 

15 maja obchodziliśmy w świetlicy klas pierwszych ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI, które ma na celu promować ochronę środowiska. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. „Polska Niezapominajka” jest zachętą, aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku, jaki powinniśmy żywić dla przyrody „małej” i „wielkiej Ojczyzny. Dzieci na zakończenie zajęć kolorowały niezapominajki, którymi udekorowały gazetkę w świetlicy.

Galeria zdjęć

Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

Święto Polskiej Niezapominajki

 

Już po raz trzeci 15.05 świetliczki obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki.  Ideą święta jest promowanie walorów przyrody, przypomnienie o ochronie środowiska, o ważnych chwilach w życiu, ciekawych osobach, miejscach, sytuacjach, a także o szacunku dla przyrody. To również dzień, w którym obdarowuje się niebieskimi kwiatuszkami osoby, które kochamy i szanujemy.

Świetliczaki w tym dniu brały udział w warsztatach plastycznych.  Wykonywały niezapominajki z krepiny, układały wierszyki, projektowały ekologiczne stroje. Zrobione niebieskie kwiatki z żółtym oczkiem  rozdawały koleżankom, kolegom i nauczycielom.

Galeria zdjęć

                                                                                         Katarzyna Jonkisz

                                                                                         Ewa Sierant

 

______________________________________________________________________________________________________

Filcowanie na mokro

W czasie zajęć plastycznych w świetlicy, dzieci poznają nowe, ciekawe techniki plastyczne.
W tym tygodniu było to  filcowanie na mokro. Dzieci i pani Basia uczyły się  trudnej sztuki wykonania elementów biżuterii z wełny czesankowej.  Kolorowe gałganki wełny zamieniały się w kulki do korali, bransoletki i fantazyjne kwiaty. Nawet chłopcy zaciekawieni filcowaniem próbowali swoich sił wykonując elementy do sznura korali. Praca i włożony wysiłek opłacił się, każdy wykonał piękną, niepowtarzalną pracę.    

Galeria zdjęć  

Ewa Sierant

______________________________________________________________________________________________________

„Zaprzyjaźnij się z książką” –  23 kwietnia dzień książki i praw autorskich

W tym dniu w świetlicy szkolnej dzieci otrzymały list, w którym książki proszą o to jak należy się z nimi obchodzić. Każde dziecko przyniosło także swoją ulubioną książkę i opowiadało o losach  bohaterów. Zadaniem świetliczków było także zaprojektowanie pierwszej strony książki oraz wymyślenie ciekawego tytułu, zadanie to wymagało dużej wyobraźni i pomysłowości. Spotkanie miało na celu uświadomić dzieciom jak ważne jest czytanie. Dzieci poznały historię powstawania książki i obiecały, że  zaprzyjaźnią się z nią na długie lata

Galeria zdjęć

Katarzyna Jonkisz

Ewa Sierant

______________________________________________________________________________________________________

Witajcie w naszej bajce.”

W dniu 16 kwietnia w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy ze znajomości bajek i baśni. W konkursie udział brały dwie drużyny; drużyna Wierszy i drużyna Baśni. Na konkurencje składało się; układanie puzzli z bajki „Trzy Świnki” i „Słoń Beniamin”, należało  znaleźć 8 różnic, którymi różniły się dwa obrazki, trzeba było dokończyć bajkę jak również było „zaczarowane pudełko” w którym znajdowały się przedmioty charakterystyczne dla danej bajki.  Na koniec zajęć wszyscy zajadaliśmy pyszne pierniczki z których była zbudowana chatka Baby Jagi  w bajce „Czerwony Kapturek.” Wszyscy gracze wykazali się ogromną wiedzą z tej dziedziny. Dzieciom gratuluję wiedzy i zachęcam do dalszego czytania książek. Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii.

Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

Wyniki - I Gminnego Międzyświetlicowego Turnieju  „ Cztery Pory Roku”

 Konkurs pt. „Baśnie, bajki, bajeczki”  - wykonanie pacynki ulubionego bajkowego bohatera

Kategoria -praca zespołowa ( uczniowie klas 1-3)

 

 

I miejsce  dla

 

Edyty Wąsik,

Joanny Buda,

Zuzanny Szlosarczyk,

Jakuba Piątek  

 

ze Szkoły w Bestwince

Kategoria - praca indywidualna ( uczniowie klas 1-3)

I miejsce dla

 

Aleksandry Gołuszek  ze Szkoły w Janowicach

Wiktorii Lasek ze Szkoły w Bestwince

 

Katarzyny Stanclik ze Szkoły w Janowicach

II miejsce dla

 

Karoliny Klasa ze Szkoły w Janowicach

Oliwii Szczypka ze Szkoły w Janowicach

Kamili Cieślak ze Szkoły w Bestwinie

III miejsce dla

Natalii, Ewy Mynarskiej ze Szkoły w Janowicach

Emilii Ślosarczyk ze Szkoły w Bestwinie

Mateusza Adamskiego ze Szkoły w Bestwinie

 

Wszystkim laureatom gratulujemy a nauczycielom przygotowujących uczniów do konkursu składamy podziękowania.

Nagrody i dyplomy doręczone zostaną do dnia 25. 04.2012r.

______________________________________________________________________________________________________

Pierwszy Dzień Wiosny

Nadejście wiosny w przyrodzie zwiastują ptaki przylatujące z ciepłych krajów, zwierzęta, które budzą się z zimowego snu oraz pierwsze wiosenne kwiaty. Dzieci z naszej świetlicy przywitały wiosnę pięknymi bibułkowymi kwiatami tulipanów, żonkili, krokusów, przebiśniegów i kwiatów jabłoni, którymi przystroiły wiosenne koszyczki, stroiki, gałązki i wianki. Będą one ozdobą świetlicy zanim zakwitną prawdziwe kwiaty krzewów i drzew.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii

______________________________________________________________________________________________________

Pamiętamy o was ...

Już jutro będziemy   świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka.  Świetliczaki z klasy pierwszej nie zapomnieli o tym  święcie i przygotowali dla swoich dziadków piękne,  kolorowe laurki.  Wszystkim babcią i dziadkom życzymy 100 lat.

Zdjęcia zamieszczamy w galerii.

Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

Laureaci konkursu......

Uczniowie naszej świetlicy wzięli udział w XIV  Wojewódzkim Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym  pt. „Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna” organizowanym przez  Szkołę Podstawową w Gliwicach. Kartki konkursowe zostały wysłane do tejże szkoły. Ocenione zostały w poszczególnych grupach wiekowych. Świetliczaki  z pierwszej klasy  mogą się pochwalić.

I miejsce – zdobył Filip Kocoń z klasy 1a

Wyróżnienie – Nina Górka z klasy 1c

Gratulujemy!

     

Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

Wyniki konkursu plastycznego  w świetlicy na kartkę świąteczną:

Klasy pierwsze :

I miejsce -  Mieszczak Martyna  kl. 1 c

II miejsce – Filip Kocoń  kl. 1 a

III miejsce -  Weronika Kopeć  kl. 1 b

Klasy II-III:

I miejsce – Katarzyna Lepianaka kl. 3 a

II miejsce – Paulina Maciejny kl. 3 a

III miejsce – Karolina Ślosarczyk  kl. 3 a

Wyróżnienie – Barbara Sadkowska kl. V b

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy  wygranym.

______________________________________________________________________________________________________

Świąteczny czas…

Jak co roku o tej pięknej oszronionej zimowej porze zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wyjątkowe święta, bo łączą ludzkie serca. Są to święta zgody, miłości i radości. Ludzie lgną do siebie, chcąc wspólnie się radować i dzielić tym, co mają. Pokryte szronem drzewa i zarośla, są podobne do lasu pełnego korali, wszystkie gałęzie niemal świecą, obsypane promieniejącymi, białymi płatkami. Wyglądają jak koronkowa tkanina utkana z cienkich, białych gałązek pełnych blasku.

Podczas ostatniego tygodnia przed przerwa świąteczną dzieci na świetlicy przygotowywały się do okresu świątecznego, wykonując dekoracje świąteczne

 i ucząc się kolęd. 21 grudnia na świetlicy uczniowie klas pierwszych brali udział

w zajęciach „Święta Bożego Narodzenia- świąteczne życzenia dla naszych bliskich.” Motywem przewodnim przeprowadzonych u nas zajęć były zbliżające się święta, przypomnienie zwyczajów i obyczajów świątecznych, porównanie przez dzieci świąt dawniej i dziś, wspólna zabawa i śpiewanie kolęd, oraz wykonanie ozdoby świątecznej- bombki.

Galeria zdjęć

Życzymy by ciepło miłości betlejemskiego żłóbka spłynęło i napełniło siłą, nadzieją i wiarą na nadchodzący Nowy Rok.

Anna Krywult-Dyrek

______________________________________________________________________________________________________

Święto misia  w świetlicy szkolnej

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto jednej z najpopularniejszych zabawek ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. W ten wyjątkowy dzień dzieci z naszej świetlicy postanowiły przynieść swoje ulubione pluszaki i opowiedzieć dlaczego są dla nich tak ważne. Oprócz wspólnych zabaw z maskotkami dzieci opowiadały o swoich ulubionych misiach-bohaterach z bajek oraz wzięły udział w quizie z wiedzy o misiach. Zdjęcia w galerii.

 Katarzyna Jonkisz

                                                                           Ewa Sierant

______________________________________________________________________________________________________

 

Czas andrzejkowych wróżb i zabaw w świetlicy

 

Pod koniec listopada dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zajęły  się przygotowywaniem ozdób i dekoracji andrzejkowych. Oprócz tego każdy wykonał ciekawą i oryginalną maskę. 25 listopada był dniem andrzejkowych wróżb i zabaw. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z tym dniem.  Każdy miał okazję powróżyć oraz  wziąć udział w zabawach i konkursach tj:  taniec na gazecie, konkursy  z balonami i inne zabawy muzyczno-ruchowe . Odbyły się także zajęcia plastyczne na których dzieci wykonały obrazki ze swoim znakiem zodiaku. Dzień ten upłynął w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii.

                                                                                                                                                   Katarzyna Jonkisz

                                                                           Ewa Sierant

 

______________________________________________________________________________________________________

Andrzejki w świetlicy

 

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na zabawę andrzejkową. Dziewczynki przebrały się za czarownice  

i księżniczki. Chłopcy byli przebrani za smoka, rycerza i supermena. Wszyscy zastanawiali się jakie niespodzianki przyniesie ten dzień. Były wróżby z butów, lanie wosku oraz wywróżyliśmy sobie, jaki możemy w przyszłości wykonywać zawód. Nie zabrakło również tańców przy muzyce.

Czas zabawy szybko minął. Zdjęcia zamieszczamy w galerii.

 Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

Dzień Życzliwości i Pozdrowień 

„Być uprzejmym i życzliwym to znaczy posiadać umiejętność

przyjaznego współżycia z innymi ludźmi…”

                                                                                                          Brigitte Beil

 

Życzliwym trzeba być zawsze. Wszystkie Świetliczaki wiedzą o tym dobrze i dlatego w tym roku przyłączyły się do polskiej akcji: „Znajdź się wśród życzliwych”.

Kilka dni wcześniej  w świetlicy szkolnej  pojawiło się  tajemnicze papierowe drzewo  na którym każdego dnia zawieszane były  kolorowe liście z życzeniami i miłymi słowami skierowanymi do koleżanek i kolegów. W Dniu 21 listopada drzewo wzbogaciło się o uśmiechnięte „Ordery Życzliwości”, takimi orderami dzieci ze świetlicy obdarowywały życzliwych nauczycieli.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii.

                                                                                                                           Ewa Sierant

                                                                                                                         Katarzyna Jonkisz

 

______________________________________________________________________________________________________

Halloween w świetlicy.

Ostatni dzień października przebiegał w naszej świetlicy pod hasłem „Halloween". Dzieci przy wykorzystaniu papieru toaletowego zrobiły z własnych ciał mumie. Odbył się taniec mumii jak również pokaz mody. Zabawa była udana. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczną przedstawiającą duchy, dynię, czarownice na miotle a także  zamek w którym straszy.
Zdjęcia zamieszczamy w galerii.

Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

„Jesienne Dary” wyniki konkursu plastycznego…

     20 października rozstrzygnięty został konkurs plastyczny I Gminnego Turnieju Międzyświetlicowego. Temat konkursu to praca o tematyce jesiennej. Zadaniem uczestników było przedstawienie własnej wizji, nastroju, uroku zbliżającej się pory roku- jesieni. Jury oceniając prace brali pod uwagę następujące kryteria:

·         trafność doboru tematu pracy,

·         oryginalność, pomysłowość,

·         estetyka wykonania pracy,

·         walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.

Po długiej naradzie zostały ogłoszone wyniki:

I kategoria wiekowa: klasy I

I miejsce -Martyna Mieszczak „Wesoła jesień” (Bestwina)

II miejsce -Anna Ślosarczyk „Jesienne przysmaki jeża” (Bestwina)

III miejsce - Weronika Kopeć „Jesienny las” (Bestwina)

II kategoria wiekowa: klasy II

I miejsce - Piotr Kóska (Bestwinka) „Jesienny sad”

II miejsce - Anna Olek (Bestwinka) „Owoce – dary jesieni”

III miejsce - Szymon Kubiczek „Jesienne liście” (Bestwinka)

III kategoria wiekowa: klasy III

I miejsce - Maria Olek „Owoce-dary jesieni” (Bestwinka)

II miejsce - Rozalia Nowak „Jesienne drzewo” (Bestwina)

III miejsce - Piotr Tobijasiewicz „Dary jesieni” (Bestwina)

 Prace zostały ocenione przez Panie z Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki. Gratulujemy dzieciom pięknych prac i paniom, które przygotowały i dały pomysł wykonawcom. Pozostałym dzieciom i ich opiekunom dziękuję za udział i zapraszam do udziału w następnym konkursie muzycznym w styczniu o tematyce „Hej kolęda, kolęda…”

Więcej prac można zobaczyć w galerii                                            

Anna Krywult-Dyrek

 

______________________________________________________________________________________________________

Tworzymy maski …

     W świetlicy szkolnej podczas kółka teatralnego dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię scenograficzną oraz rozwijały umiejętności plastyczne i techniczne.  

     Zadaniem dzieci było wykorzystanie różnych materiałów i środków plastycznych do wykonania maski. Każde dziecko samo zaprojektowało i wykonało proste elementy, a także uzasadniło własne propozycje. Następnie dzieci brały aktywny udział w mini przedstawieniach, które same wymyśliły.

    Wykonane prace można zobaczyć w naszej galerii.

Anna Krywult-Dyrek

 

______________________________________________________________________________________________________

Pasowanie uczniów klas pierwszych na Świetliczaka

   W dniu 14.09.2011 r postanowiliśmy przyjąć do naszej społeczności świetlicowej nowych uczniów z klas pierwszych . Podczas tej uroczystości należało przejść pomyślnie :próbę smaku, dotyku, porządku, sprawności, mowy oraz najważniejszą próbę wiedzy. Uczniowie brali udział w różnych zabawach, zgadywankach, z których rozwiązywaniem nie mieli żadnych problemów. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i zasłużyli na miano Wesołego Świetliczaka.

      Następnie wszyscy przystępujący do pasowania musieli złożyć uroczyste ślubowanie:

Rota świetlika:

„Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym,
uśmiechniętym i koleżeńskim.
Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów.
Dbać o porządek i czystość w świetlicy.
Nigdy nie zapomnę powiedzieć
Dzień dobry, Przepraszam, Dziękuję.
Obiecuję bawić się, uczyć się, odrabiać lekcje,
Sprzątać, troszczyć się o świetlicę
I oczywiście kochać swoje panie.”

                                                                          - Ślubujemy.

       Życzymy nowym Świetliczakom dużo sukcesów w nauce i radości w codziennym życiu.

Więcej zdjęć w galerii

Anna Krywult-Dyrek

Barbara Górka

______________________________________________________________________________________________________

Pasowanie na świetliczaka

Po raz kolejny w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy uroczyste „pasowanie na świetliczaka.”  W budynku szkoły uczniowie klas 2 i 3 uczestniczyli w tak zwanym „biegu sprawnościowym,” który miał sprawdzić ich dotychczasową znajomość zasad, reguł i praw obowiązujących w świetlicy. Oprócz tego dzieci rozwiązywały zagadki, poznały wiersz świetliczaka oraz złożyły przyrzeczenie. Na koniec każdy uczestnik zajęć otrzymał dyplom pamiątkowy „Wesołego świetliczaka ”oraz przypieczętował znajomość przyrzeczenia własnym kciukiem. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

           

     

______________________________________________________________________________________________________